Hlasité zvuky způsobily paniku na letišti v Los Angeles. Cestující si mysleli, že někdo střílí

Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 29. 8. 2016 7:37
Policie prohledala letiště v Los Angeles, které v neděli večer uzavřela kvůli vyšetřování neověřené informace, že na místě řádí střelec. Nakonec se ukázalo, že cestující vyděsily jen hlasité zvuky neznámého původu. Policisté podle agentury Reuters jeden terminál letiště evakuovali. Kvůli vyšetřování také byly pozastaveny odlety i přílety, poplach tedy způsobil zpoždění letadel. Obyvatelé byli bezpečnostními složkami vyzváni, aby zachovali klid. Letiště se krátce po oznámení o tom, že poplach byl planý, vrátilo k běžnému provozu.
Letiště v Los Angeles.
Letiště v Los Angeles. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 5 minutami

Česká národní banka ve středu podle analytiků začne zvyšovat úrokové sazby

Bankovní rada České národní banky zvýší na svém středečním zasedání úrokové sazby, shodují se ekonomové oslovení ČTK. Podle nich tak centrální banka zahájí postupnou normalizaci měnové politiky, další růst sazeb by totiž podle jejich odhadů měl následovat v srpnu a na podzim.

Důvodem jsou obavy kvůli růstu inflace, což souvisí s očekávaným ekonomickým oživením. Základní úroková sazba by tak měla podle analytiků ve středu stoupnout o 0,25 procentního bodu na 0,5 procenta.

Například podle hlavního ekonoma České bankovní asociace Jakuba Seidlera je podle posledních komentářů představitelů bankovní rady ČNB středeční zvýšení sazeb poměrně jisté. "Pokud však ve středu sazby vzrostou jen o tradičních 0,25 procentního bodu, další nárůst pak může přijít relativně záhy, a to již na nadcházejícím měnovém jednání začátkem srpna," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy