Miliardáři, jenž se přiznal k vraždě ženy, hrozí trest smrti

ČTK ČTK
17. 3. 2015 9:48
Americký realitní magnát se při natáčení dokumentu HBO o svém životním příběhu přiznal k vraždě přítelkyně.
Realitní makléř Robert Durst
Realitní makléř Robert Durst | Foto: Reuters

Washington - Americký realitní magnát Robert Durst byl obviněn z vraždy a také z nelegálního držení zbraní. Hrozí mu až trest smrti, informovala agentura Reuters.

Jednasedmdesátiletý Durst, který byl zatčen v sobotu v New Orleans na základě losangeleského zatykače, je podle amerických médií podezřelý z vraždy své přítelkyně, spisovatelky a scénáristky Susan Bermanové.

Agentura AP z policejních zdrojů zjistila, že prokuratura státu Louisiana ho dodatečně obvinila také z držení palné zbraně a marihuany. Nyní je ve vazební věznici v New Orleans.

Zatykač byl na Dursta vydán kvůli 15 let staré vraždě a dalším deliktům. Trest smrti, který mu teď hrozí, je ale v Kalifornii zřídkakdy vykonán.

Případ o víkendu v USA vyvolal značný rozruch, protože Durst se údajně nevědomky sám přiznal při natáčení dokumentu HBO o jeho životním příběhu.

Malý připnutý mikrofon zachytil jeho samomluvu, když byl sám v koupelně. "Tak, a je to. Dostali tě... Co jsem to k sakru udělal? Zabil jsem je všechny, samozřejmě," říká milionář v dokumentu odvysílaném v neděli.

Durst, který platí za podivína, je už dlouho podezírán také z vraždy své ženy Kathleen, která beze stopy zmizela v roce 1982, a z vraždy souseda z roku 2001. Nikdy mu však vina nebyla prokázána.

Asistentka byla zavražděna krátce před tím, než měla svědčit v kauze zmizelé manželky.

Nejstarší syn a předpokládaný hlavní dědic realitního impéria Durstů (rodinný majetek odhadl magazín Forbes na čtyři miliardy dolarů - přes 105 miliard Kč) se s rodinou rozešel poté, co otec před smrtí učinil šéfem podniku jeho mladšího bratra Douglase. Ten zatčení sourozence přivítal a prý doufá, že "bude konečně uznán vinným za vše, co udělal".

 

Právě se děje

před 51 minutami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy