Policie našla další oběť střelce z belgického Lutychu

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
14. 12. 2011 11:03
Policisté našli tělo ženy, kterou střelec zabil předtím, než vyrazil do centra
33letý Nordine Amrani
33letý Nordine Amrani | Foto: Reuters

Lutych (Belgie) - Na čtyři dnes prokurátorka v Lutychu snížila počet obětí střelce, který v úterý řádil v centru tohoto východobelgického města. Pak útočník zabil i sám sebe.

Prokurátorka Daniele Reyndersová na tiskové konferenci podle agentury AFP vysvětlila, že 75letá žena, kterou původně vyšetřovatelé prohlásili za mrtvou, je stále v péči lékařů. Je prý ve velmi vážném stavu.

Podle současných informací tak 33letý Nordine Amrani nejdříve zabil svoji hospodyni. Její tělo policisté našli nedaleko místa, kde bydlel. V kůlně, kde útočník zřejmě pěstoval konopí.

Pak vyrazil do centra, kde ze střechy malého pekařství začal po lidech na rušném náměstí svatého Lamberta házet granáty a střílet do nich. Jeho řádění si vyžádalo další tři lidské životy, zemřeli 17měsíční batole a dva teenageři.

Na 125 lidí utrpělo zranění. Nakonec Amrani spáchal sebevraždu, zastřelil se revolverem. Asi 40 lidí muselo vyhledat lékařskou pomoc, protože byli v šoku.

Delikvent s problémy

Foto: Reuters

Amraniho útok na několik hodin zcela ochromil centrum jednoho z největších belgických měst. Lidé zůstali uvěznění v kancelářích, protože policie celý prostor uzavřela.

Lutyšská policie Amraniho dobře zná, několikrát byl ve vězení za prodej drog, přechovávání zbraní a kradeného zboží.

"Šlo o delikventa, někoho, jehož životem se táhly problémy," řekl v rádiu La Premiere prokurátor Cedric Visart de Bocarme. Vyšetřovatelé zatím nemají jasno v tom, co Amraniho k úternímu činu přivedlo.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy