reklama
 
 

Policie na Krétě zadržela dva Čechy, kteří prováděli nelegální výkopy. Případem se bude zabývat soud

25. 7. 2017 18:50
Češi zadržení v pátek na Krétě jsou opět na svobodě. V úterý jejich propuštění na kauci potvrdila tisková mluvčí ministerstva zahraničí Irena Valentová. Policie zadržela v pátek dva muže při prohledávání archeologického naleziště. U sebe měli detektory kovu a v autě několik kovových a bronzových předmětů. Řecká policie je obvinila z porušení předpisů o ochraně kulturního dědictví, protože se pohybovali na místě se zákazem vstupu. Ministerstvo v současné době řeší jejich návrat do Česka, případem se bude zabývat soud.

Atény/Praha - Dva Čechy zadrželi v pátek na Krétě, když s detektory kovu prohledávali archeologické naleziště na západě ostrova. Řecká policie je podle místních médií obvinila z porušení předpisů o ochraně kulturního dědictví, neboť se pohybovali na místě s přísným zákazem vstupu. V úterý byli oba muži propuštěni na kauci a české úřady již řeší jejich návrat domů, řekla mluvčí ministerstva zahraničí Irena Valentová.

"Na českou ambasádu v Aténách se obrátil jeden z dvojice českých občanů s tím, že byli 21. července zadrženi policií na Krétě v oblasti Chania," uvedla Valentová. "Policie je zadržela z toho důvodu, že detektory kovů prohledávali oblast, která je archeologickým nalezištěm, kde je striktně zakázáno se bez povolení pohybovat," doplnila.

Policisté kromě dvou detektorů u dvojice nalezli dvě lopatky a z jejich auta zabavili několik kovových a bronzových předmětů, napsal řecký web tilestwra.com. Následně byli podle Valentové muži ve věku 33 a 35 let předvedeni k výslechu. S pomocí české ambasády byly řecké prokuratuře předloženy jejich čisté trestní rejstříky a některé další dokumenty a v úterý byli oba propuštěni na kauci.

"Ve spolupráci s naší ambasádou se řeší jejich odjezd do České republiky," doplnila Valentová. Případem se podle mluvčí bude zabývat soud, termín jeho jednání ale ministerstvo zatím nezná nezná.

autor: ČTK | 25. 7. 2017 18:50

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama