Policie má nové záznamy v kauze zmizelé dívky Madeleine

Zahraničí Zahraničí
6. 10. 2013 8:49
Malá holčička zmizela svým rodičům před šesti lety během dovolené v Portugalsku
Madeleine McCannová na jednom z posledních snímků před svým zmizením.
Madeleine McCannová na jednom z posledních snímků před svým zmizením. | Foto: Reuters

Londýn - Britští policisté pokračují ve vyšetřování případu Madeleine McCannové, která před šesti lety zmizela během dovolené v Portugalsku.

Podle britského deníku The Independent prověřuje policie telefonní záznamy turistů, místních obyvatel i dalších lidí, kteří se v osudnou dobu v portugalském letovisku Praia da Luz nacházeli, a identifikovali tak 41 podezřelých osob, kteří mohli mít na zmizení nějaký podíl.

Šéfinspektor Andy Redwood, který stojí v čele pátracího týmu, uvedl, že mezi těmito 41 lidmi je 15 britských občanů.

Nové podrobnosti k případu se mají objevit i v pořadu Crimewatch televize BBC, který se zaměřuje na dosud neobjasněné zločiny a bude vysílán 14. října.

Rodiče tvrdí, že šlo o únos

Rodiče malé Madeleine, které by nyní bylo devět let, nejnovější posun ve vyšetřování ocenili. Jak uvedli ve svém prohlášení, nové informace, které má k dispozici policie i pořad BBC by mohly vnést do případu konečně trochu jasno.

"Doufáme, že se objeví nové důkazy, které nás posunou blíže k nalezení Madeleine a k pohnání před soud těch, kteří stojí za jejím únosem," uvedli McCannovi.

Portugalská policie původně rodiče Madeleine označila za podezřelé, žádná obvinění proti nim ale nevznesla. McCannovi jakákoliv obvinění ostře odmítali a tvrdili, že dívku někdo unesl. Podle Redwooda existují ve sledu událostí momenty, kdy mohl být únos skutečně proveden.

Případ hlavně v prvních měsících provázela rozsáhlá mediální a informační kampaň. McCannovy podpořila například spisovatelka Joanne Rowlingová, fotbalista David Beckham či tehdejší papež Benedikt XVI.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Česká diplomacie bude s Čínou řešit zrušení přímé linky mezi Prahou a Pekingem

Český velvyslanec v Pekingu bude s čínskou stranou řešit příčinu zrušení přímé linky mezi hlavními městy obou zemí. Informuje o tom Deník N. "Ministr zahraniční pověřil českého velvyslance v Pekingu, aby u čínských partnerů zjistil příčinu pozastavení prodeje letenek na přímý let Peking-Praha," řekla deníku mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová. 

Zdroj: Domácí
Další zprávy