Hlavy na kolejích, policejní manévry. Tak se přepravuje jaderný odpad

Hlavy na kolejích, policejní manévry. Tak se přepravuje jaderný odpad
... při pečlivějším ohledání, v tomto případě pomocí termovize, je ale jasné, že vagóny vezly nezvyklý náklad - 11 kontejnerů s jaderným odpadem.
A právě obsah zásilky, mířící do skladu vyhořelého paliva v německém Gorlebenu, se ekologickým aktivistům ani trochu nezamlouval.
Tak jako vždy se transport i tentokrát pokusili zastavit.
Sice neúspěšně, ale přepravu alespoň zkomplikovali.
Foto: Reuters
Reuters Petr Jemelka Reuters, Petr Jemelka
28. 11. 2011 17:21

Berlín - Vlak vezoucí jedenáct kontejnerů s jaderným odpadem v pondělí i přes houževnatý odpor francouzských a německých protijaderných aktivistů dorazil do místa určení - nádraží v německém Dannenbergu. Cesta z francouzského města Valognes dlouhá 1200 kilometrů trvala vlakové soupravě více než 109 hodin. Dalších jedenáct hodin se jelo po silnici do cíle v Gorlebenu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy