Policejní fiasko: Místo kriminálníka zadrželi nevinného

ČTK ČTK
16. 4. 2015 7:21
Po zuby ozbrojený policejní tým má za sebou akci, kterou provázely omyly a chyby.
Chorvatská policie zatkla nevinného.
Chorvatská policie zatkla nevinného. | Foto: Thinkstock

Záhřeb - Akce chorvatské policie s cílem zadržet v Záhřebu nebezpečného kriminálníka se před dvěma týdny na Zelený čtvrtek změnila v naprosté fiasko s nepříjemnými omyly a chybami.

Po zuby ozbrojený tým nejprve obsadil nesprávný dům a v "reparátu" na správné adrese zadržel nesprávného muže. Píše o tom Jutarnji list.

Do operace se podle deníku zapojila nejméně dvacítka příslušníků speciální policejní jednotky. Vilku na udané adrese nejprve v "tichosti" obklíčili a poté do ní vrazili... Vyrazit dveře nemuseli, neboť bylo kupodivu odemčeno. V domě byli jen dva penzisté, kteří na policisty - k nemilému překvapení ochránců zákona - už čekali.

Nikdo si prý totiž nevšiml, že v prvním patře domku je veliké okno, jímž není vidět dovnitř, ale ven ano. Důchodci se tudíž na nečekanou "návštěvu" mohli připravit a vyhnout se zničeným dveřím i možným zdravotním obtížím z úleku. Pár pak policistům vysvětlil, že úřady domy v ulici před pěti lety přečíslovaly a že hledaný objekt je o padesát metrů dál.

O něco později se zdálo, že "reparát" už na správné adrese byl úspěšný, protože hledaného muže zadrželi. I když bylo trochu podivné, že se domnělý zlosyn nijak nevzpouzel a v klidu se vzdal. Při identifikaci na policii se to vysvětlilo: ukázalo, že nejde o správnou osobu. Někdo podle všeho tohoto muže mylně označil jako možného pachatele vážného zločinu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy