Pohlaváři se klaní Kimovi, ke skleněné rakvi dorazil i jeho syn

Pohlaváři se klaní Kimovi, ke skleněné rakvi dorazil i jeho syn
Rakev je skleněná, aby se mohl každý rozloučit.
Kromě bezpočtu titulů byl Kim Čong-il držitelem i bezpočtu vyznamenání.
Zemřel už v sobotu, ovšem úřady o tom informovaly až v pondělí. Utajení informace je považováno za selhání špionážních služeb Jižní Koreje i USA.
Ty totiž už v minulosti nezachytily významné události odehrávající se v KLDR, například budování rozsáhlé továrny na obohacování uranu, které procházelo bez povšimnutí zhruba rok a půl.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
20. 12. 2011 13:18

Severní Korea truchlí za svého Kim Čong-ila, který v sobotu zemřel na infarkt. Zatímco svět se bojí, co se s KLDR stane, státní televize vysílá záběry zdrcených Severokorejců, jež doprovází zajíkající se moderátorka. Ostatky "Drahého vůdce" byly vystaveny ve skleněné rakvi a chodí se mu klanět pohlaváři z celé země. Vzdát hold svému otci přišel i jeho následovník v čele stalinistické dynastie Kim Čong-un.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy