Pohlaváři se klaní Kimovi, ke skleněné rakvi dorazil i jeho syn

Pohlaváři se klaní Kimovi, ke skleněné rakvi dorazil i jeho syn
Rakev je skleněná, aby se mohl každý rozloučit.
Kromě bezpočtu titulů byl Kim Čong-il držitelem i bezpočtu vyznamenání.
Zemřel už v sobotu, ovšem úřady o tom informovaly až v pondělí. Utajení informace je považováno za selhání špionážních služeb Jižní Koreje i USA.
Ty totiž už v minulosti nezachytily významné události odehrávající se v KLDR, například budování rozsáhlé továrny na obohacování uranu, které procházelo bez povšimnutí zhruba rok a půl.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
20. 12. 2011 13:18

Severní Korea truchlí za svého Kim Čong-ila, který v sobotu zemřel na infarkt. Zatímco svět se bojí, co se s KLDR stane, státní televize vysílá záběry zdrcených Severokorejců, jež doprovází zajíkající se moderátorka. Ostatky "Drahého vůdce" byly vystaveny ve skleněné rakvi a chodí se mu klanět pohlaváři z celé země. Vzdát hold svému otci přišel i jeho následovník v čele stalinistické dynastie Kim Čong-un.

 

Právě se děje

před 13 minutami

V Británii skončilo hlasování o novém předákovi labouristů, výsledek strana oznámí v sobotu

V Británii dnes skončilo několikatýdenní hlasování o novém předákovi labouristů. Členové a příznivci opoziční strany vybírali ze tří uchazečů o funkci, kterou dosud zastával Jeremy Corbyn. Favoritem klání je stínový ministr pro brexit Keir Starmer, který se v boji střetl se dvěma ženami: Rebeccou Longovou-Baileyovou a Lisou Nandyovou. Výsledek hlasování labouristé oznámí v sobotu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 41 minutami

Ropa prudce zdražuje, podle Trumpa Rijád a Moskva sníží těžbu

Ceny ropy se prudce zvyšují - severomořská ropa Brent i americká lehká ropa WTI vykázaly svůj nejprudší jednodenní nárůst v historii. Ropa reaguje na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Rusko a Saúdská Arábie brzy oznámí, že se dohodly na snížení těžby o deset až 15 milionů barelů denně. Moskva ale takový vývoj nepotvrdila.

Americká lehká ropa WTI přidávala krátce před koncem obchodování 25 procent na 25,38 dolaru za barel, což byl její nejvyšší jednodenní nárůst. Severomořská ropa Brent ve stejnou dobu zdražovala o 21,3 procenta na 30,02 dolaru za barel. Je to také rekordní jednodenní nárůst, ale cena stále zůstává o více než polovinu nižší než v závěru loňského roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy