Pohádka skončila. Učitel je za mřížemi, dívka s matkou

Petr Jemelka Petr Jemelka
11. 10. 2012 17:17
Dobrodružství učitele z církevní školy a 15leté žákyně ukončilo anonymní udání
Foto: repro BBC

Londýn - Všechno jednou končí a některé konce bývají obzvlášť tvrdé.

Vyprávět by o tom mohl dnes již bývalý učitel z britské církevní školy v Eastbourne, který se zamiloval do své o polovinu mladší žákyně a utekl s ní do Francie.

Jeremy Forrest je sice ženatý, ale láska, jak známo, hory přenáší. Na britskou justici však byla krátká i tahle mocná čarodějka. Nepomohla ani počáteční liknavost francouzských úředníků.

Nejdřív se zdálo, že jde vše jak na drátkách. Milenci ruku v ruce odpluli do Calais, odtamtud dojeli učitelovou fiestou do Paříže, kde vůz nechali. Pokračovali vlakem do Bordeaux. Tam se ubytovali v levném hotelu a Forrest si začal hledat práci v baru.

Francouzské úřady se ale nakonec uvolily ostrovním vyšetřovatelům pomoci a po zamilovaném páru začaly pátrat. Zapovězené romantické dobrodružství skončilo anonymním udáním.

Policisté dívku vrátili rodičům a učitele na základě eurozatykače předali Scotland Yardu.

Do Británie se zamilovaný pár vrátil ve středu. Držet za ruce, jako při návratu z loňského školního výletu do Ameriky, se už ale Forrest a Stammersová nemohli.

Zatímco pedagog Jeremy Forrest byl ve čtvrtek poprvé postaven před soud, 15letá Megan Stammersová je doma, kde se podle listu Daily Mail pod bedlivým dohledem matky a otčíma "vrací do reality".

Přestože oba trvají na tom, že vše bylo z obou stran dobrovolné, vyslechl si Forrest obvinění ze zneužívání dítěte.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Wizz Air spustí od července novou linku z Prahy do albánské Tirany

Létat bude na trase dvakrát týdně.  Po ohlášení linky Českých aerolinií (ČSA) do Londýna jde o druhou zcela novou linku po koronavirové krizi na pražském letišti. Vedle toho dopravci obnovují provoz zavedených linek.

Letadla Wizz Air mezi Prahou a Tiranou budou létat vždy v pondělí a v pátek. Wizz Air bude na lince používat letadlo Airbus A320 Family v konfiguraci až pro 189 cestujících. Na trase v minulých letech létaly také Smartwings.

Provoz na pražském letišti tak bude dál ožívat po koronavirové krizi, která téměř utlumila letecký provoz. V dubnu dubnu letiště zaznamenalo bezprecedentní pokles provozu o 99,6 procenta, když odbavilo 5031 cestujících. Na konci měsíce fungovaly pouze dvě pravidelné linky, a to do Minsku a Sofie.

Další zprávy