reklama
 
 

Podpořte černého muslima v Bílém domě, nabádala Madonna

26. 9. 2012 18:20
Rozhodující bitva o Bílý dům se blíží. Volební deník nabízí střípky z kampaně

* Rozhodující bitva o Bílý dům se blíží. Američané budou nového prezidenta volit už 6. listopadu. Aktuálně.cz sleduje střípky (nejen) ze souboje Obamy a Romneyho ve volebním deníku, jenž vychází každý pracovní den odpoledne.

Stahovací okénka do všech letadel!

Mitt Romney dal vtipálkům další záminku, jak se bavit na jeho účet. Způsobil si to svým podivem nad tím, že v letadlech nejdou otevírat okénka. Ačkoliv vzápětí vše označil za vtip, bylo pozdě. "Zapomeňte na letadla. Proč nemůžete otevřít okna v raketoplánu? Tohle má být Amerika?" ptala se sarkasticky blogerka Washington Post Alexandra Petri.

Živnou půdou pro vtípky se samozřejmě stal Twitter, kde se dokonce objevil hashtag #RomneyPlaneFeatures. "Zajímalo by mě, zda má stahovací okénka Air Force One," poznamenává jeden z uživatelů sociální sítě.

Neoblíbený Romney

Někdejšího massachusettského guvernéra zřejmě nepotěšil ani nejnovější celonárodní průzkum agentury Bloomberg. Z něj totiž vyplývá, že ho negativně vnímá 49 procent Američanů, což je rekord za poslední tři desetiletí. Co se preferencí týče, Barack Obama podle Bloombergu vede poměrem 49 ku 43, a to přes to, že 53 % lidí neschvaluje jeho ekonomické kroky. Šest z deseti Američanů je ale přesvědčeno, že to nejhorší už mají USA za sebou.

Pro Romneyho příznivá čísla nepřicházejí ani ze dvou klíčových států. V Ohiu podle listu The New York Times a televize CBS ztrácí deset procent, na Floridě o procento méně.

Madonna si pustila pusu na špacír

Sice se rád ukazuje po boku hvězd showbyznysu, ale bez nejnovější podpory Madonny by se Barack Obama zřejmě nejraději obešel. "Máme v Bílém domě černého muslima, což je úžasné. (...) Bojuje za práva gayů, tak ho podporujte," nabádala zpěvačka podle serveru The Huffington Post fanoušky během koncertu ve Washingtonu.

Tvrdí, že byla "záměrně ironická", jelikož Obama je především dobrý muž, ale medvědí službě bylo učiněno zadost. O prezidentově vyznání se spekuluje už řadu let. Nedávný průzkum společnosti Pew Research Center ukázal, že ho za vyznavače islámu považuje 17 % Američanů.

autoři: Zahraničí, Michal Žák | 26. 9. 2012 18:20

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama