Podpořte černého muslima v Bílém domě, nabádala Madonna

Zahraničí Michal Žák Zahraničí, Michal Žák
26. 9. 2012 18:20
Rozhodující bitva o Bílý dům se blíží. Volební deník nabízí střípky z kampaně

* Rozhodující bitva o Bílý dům se blíží. Američané budou nového prezidenta volit už 6. listopadu. Aktuálně.cz sleduje střípky (nejen) ze souboje Obamy a Romneyho ve volebním deníku, jenž vychází každý pracovní den odpoledne.

Stahovací okénka do všech letadel!

Mitt Romney dal vtipálkům další záminku, jak se bavit na jeho účet. Způsobil si to svým podivem nad tím, že v letadlech nejdou otevírat okénka. Ačkoliv vzápětí vše označil za vtip, bylo pozdě. "Zapomeňte na letadla. Proč nemůžete otevřít okna v raketoplánu? Tohle má být Amerika?" ptala se sarkasticky blogerka Washington Post Alexandra Petri.

Živnou půdou pro vtípky se samozřejmě stal Twitter, kde se dokonce objevil hashtag #RomneyPlaneFeatures. "Zajímalo by mě, zda má stahovací okénka Air Force One," poznamenává jeden z uživatelů sociální sítě.

Neoblíbený Romney

Někdejšího massachusettského guvernéra zřejmě nepotěšil ani nejnovější celonárodní průzkum agentury Bloomberg. Z něj totiž vyplývá, že ho negativně vnímá 49 procent Američanů, což je rekord za poslední tři desetiletí. Co se preferencí týče, Barack Obama podle Bloombergu vede poměrem 49 ku 43, a to přes to, že 53 % lidí neschvaluje jeho ekonomické kroky. Šest z deseti Američanů je ale přesvědčeno, že to nejhorší už mají USA za sebou.

Pro Romneyho příznivá čísla nepřicházejí ani ze dvou klíčových států. V Ohiu podle listu The New York Times a televize CBS ztrácí deset procent, na Floridě o procento méně.

Madonna si pustila pusu na špacír

Sice se rád ukazuje po boku hvězd showbyznysu, ale bez nejnovější podpory Madonny by se Barack Obama zřejmě nejraději obešel. "Máme v Bílém domě černého muslima, což je úžasné. (...) Bojuje za práva gayů, tak ho podporujte," nabádala zpěvačka podle serveru The Huffington Post fanoušky během koncertu ve Washingtonu.

Tvrdí, že byla "záměrně ironická", jelikož Obama je především dobrý muž, ale medvědí službě bylo učiněno zadost. O prezidentově vyznání se spekuluje už řadu let. Nedávný průzkum společnosti Pew Research Center ukázal, že ho za vyznavače islámu považuje 17 % Američanů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 20 minutami

Vladimír Dbalý a další tři lidé jsou znovu obžalovaní v kauze zakázek Nemocnice Na Homolce

Státní zástupce znovu obžaloval bývalého ředitele Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého a další tři lidi v takzvané třetí větvi kauzy zakázek tohoto zdravotnického zařízení. Uvedla to ČT. Znovu před soud půjde i Dbalého bývalý náměstek Michal Toběrný a Jan Valtr, který figuruje v jiných kauzách jako spolupracovník lobbisty Iva Rittiga. Již dříve chtěl soud stíhání zastavit, státní zástupce ale nesouhlasil.

Třetí větev kauzy spadá do období mezi lety 2006 až 2011 a zahrnuje mimo jiné zmanipulování tendru nemocnice na dodání zařízení pro pracoviště navigované neurochirurgie.

Zdroj: Domácí
před 27 minutami

Dominantní kanoista Fuksa si na MS zajistil finále na 500 metrů

Kanoista Martin Fuksa na mistrovství světa dominoval v rozjížďce na 500 metrů a s přehledem si zajistil nedělní finále. Tam může získat třetí světový titul na této neolympijské trati. Rozjížďku na 500 metrů vyhrál na šampionátu v Kodani také kajakář Jakub Zavřel, ale tam se přímo do finále nepostupovalo. Mistra Evropy z roku 2017 a letošního bronzového medailistu z ME Zavřela tak čeká v sobotu semifinále.

před 38 minutami

Ministr zahraničí Kulhánek vystoupí s projevem na Valném shromáždění OSN. Hlavním tématem bude Afghánistán

Českou delegaci na 76. zasedání Valného shromáždění Organizace spojených národů (OSN) v New Yorku ve dnech 20. až 25. září povede ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD). Loni a předloni Českou republiku zastupoval premiér Andrej Babiš (ANO). S národním projevem vystoupí v rámci všeobecné rozpravy v rámci sobotního programu.

Jedním z hlavních témat shromáždění bude situace v Afghánistánu poté, co se po odchodu spojeneckých vojsk moci v zemi ujalo radikální hnutí Tálibán.

Proslov bude mít ministr Kulhánek také na setkání k Všeobecné úmluvě o zákazu jaderných zkoušek a na ministerských setkáních k odpovědnosti chránit a k Mezinárodnímu trestnímu soudu. Zúčastní se i neformálního jednání šéfů diplomacií zemí Evropské unie.

Zdroj: Domácí
Další zprávy