Podnikatelé zproněvěřili 503 milionů, budou popraveni

ČTK ČTK
16. 11. 2013 8:11
Dalších dvanáct osob odešlo od soudu s trestem do tří do čtrnácti let vězení.
Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Hanoj - Vietnamský soud uložil trest smrti dvěma podnikatelům za podíl ve skandálu, při kterém způsobili ztrátu 25 milionů dolarů (503 milionů Kč) státu.

Podle agentury AP padl rozsudek v pátek v Ho Či Minově Městě.

Podle státního deníku Thanh Nien čeká poprava bývalého ředitele leasingové společnosti náležející státní bance Agribank Vu Quoc Haa, který zpronevěřil v přepočtu 3,8 milionu dolarů.

Stejný trest stihne podnikatele Dang Van Haie, který se obohatil na úkor státu o tři miliony dolarů.

Dalších 12 osob bylo v případu odsouzeno do vězení na tři až 14 let vězení pro korupci a zneužívání moci.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Skokani Polášek a Sakala postoupili na SP ve Wisle z kvalifikace

Pouze dvojice českých reprezentantů Viktor Polášek a Filip Sakala uspěla v kvalifikaci na nedělní závod Světového poháru ve skocích na lyžích ve Wisle. Roman Koudelka a Vojtěch Štursa na postup do úvodní individuální soutěže sezony nedosáhli.

Polášek skočil v kvalifikaci 114 metrů a obsadil 38. místo, Sakala zapsal o metr a půl méně a postoupil z 42. příčky. Koudelka, který vstupuje do 14. sezony v SP, doletěl po snížení nájezdu na 101 metrů. Dlouholetou českou jedničku dělily od postupové padesátky na 54. místě necelé dva body. Štursa obsadil s výkonem 104 metrů 61. příčku.

Nejdelší skok kvalifikace 133 metrů předvedl ze sníženého nájezdu Němec Karl Geiger. Obhájce velkého křišťálového glóbu za prvenství v SP Japonec Rjoju Kobajaši postoupil jako čtvrtý.

Sezonu v Polsku zahájí sobotní závod družstev.

Zdroj: ČTK
Další zprávy