Podmínky ve vězení, kde je Krejčíř, jsou strašné, tvrdí rodina. Společnost mu dělá jen bible

ČTK ČTK
18. 1. 2016 11:13
Rodina Radovana Krejčíře si stěžuje na podmínky v jihoafrickém vězení v Kokstadu. "Myslíme si, že se ho záměrně snaží zničit a doufají, že spáchá sebevraždu," napsali v prohlášení manželka Kateřina a syn Denis. Vězeň podle nich nemá k dispozici léky a společnost mu 23 hodin denně dělá pouze bible. Cely nejpřísněji střeženého vězení nemají mříže, ale pevné ocelové dveře s okýnkem. Vězni smějí ven jen na hodinu denně, a to s pouty a za doprovodu dozorce. V zařízení pobývají vězni, kteří spáchali zvlášť závažné zločiny. Krejčíř tam pobývá jako první vězeň ještě předtím, než byl definitivně odsouzen. Soud ho loni v srpnu shledal vinným z pokusu o vraždu, únosu a pokusu o přechovávání narkotik.
Radovan Krejčíř na archivním snímku.
Radovan Krejčíř na archivním snímku. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Novém Jižním Walesu se zřítil hasící letoun s třemi lidmi na palubě

Australské úřady pátrají po hasícím letounu, který se zřítil, když kropil lesní požár v Novém Jižním Walesu v oblasti Snowy Monaro. Na palubě stroje byli podle úřadů tři lidé, informovala agentura AP. Letoun hledají helikoptéry. Další podrobnosti k nehodě zatím úřady neoznámily.

Ve čtvrtek bylo zároveň kvůli zuřícím lesním požárům uzavřeno letiště v Canbeře. Plameny se v oblasti rozhořely ve středu ráno a silný vítr a teplo situaci zhoršily. Dopravní policie na Twitteru napsala, že požár postupuje rychle a v oblasti bylo uzavřeno několik silnic. Místním pak policie doporučila se regionu vyhnout. Úřady také vyzvaly obyvatele australského hlavního města, aby se schovali do bezpečí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy