Podmínky ve vězení, kde je Krejčíř, jsou strašné, tvrdí rodina. Společnost mu dělá jen bible

ČTK ČTK
18. 1. 2016 11:13
Rodina Radovana Krejčíře si stěžuje na podmínky v jihoafrickém vězení v Kokstadu. "Myslíme si, že se ho záměrně snaží zničit a doufají, že spáchá sebevraždu," napsali v prohlášení manželka Kateřina a syn Denis. Vězeň podle nich nemá k dispozici léky a společnost mu 23 hodin denně dělá pouze bible. Cely nejpřísněji střeženého vězení nemají mříže, ale pevné ocelové dveře s okýnkem. Vězni smějí ven jen na hodinu denně, a to s pouty a za doprovodu dozorce. V zařízení pobývají vězni, kteří spáchali zvlášť závažné zločiny. Krejčíř tam pobývá jako první vězeň ještě předtím, než byl definitivně odsouzen. Soud ho loni v srpnu shledal vinným z pokusu o vraždu, únosu a pokusu o přechovávání narkotik.
Radovan Krejčíř na archivním snímku.
Radovan Krejčíř na archivním snímku. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 36 minutami

Washington povolal v sobotu z farmy brankáře Vaněčka

Český hokejový brankář Vítek Vaněček byl v sobotu povolán z farmy v Hershey z nižší AHL do prvního týmu Washingtonu a vyměnil si místo s Rusem Iljou Samsonovem. Třiadvacetiletý odchovanec Havlíčkova Brodu hned v duelu v Bostonu, kde Capitals vyhráli 3:2 po samostatných nájezdech, kryl na lavičce záda jedničce Bradenu Holtbymu.

Vaněček v této sezoně v AHL odchytal za Hershey osm zápasů s průměrem 2,65 obdržené branky a s úspěšností zákroků 89,4 procenta. Vicemistr světa ze šampionátu hráčů do 18 let z roku 2014 uzavřel 1. července jako chráněný volný hráč nový tříletý kontrakt s Washingtonem celkem na 2,15 milionu dolarů.

Na tuto sezonu má dvoucestnou smlouvu, ale na další dvě už jednocestnou, takže i v AHL může brát plný plat. Na farmách Capitals působí pátý rok a stále čeká na premiéru v NHL. Washington si vybral Vaněčka v roce 2014 v druhém kole draftu na 39. místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy