Podívejte se na nejkrásnější letiště světa

Podívejte se na nejkrásnější letiště světa
Postaven byl především kvůli olympijským hrám. Svou rozlohou jde o největší stavbu světa.
Nový terminál a přilehlé hlavní dopravní centrum má dohromady rozlohu přibližně 1,3 milionu metrů čtverečních, což je o necelý milion více než dosavadní největší budova na světě, kterou je továrna na letouny Boeing. Interiér je laděn do typických čínských barev, jakou je zlatá a červená ze Zakázaného města, nebo oranžová a žlutá evokující čínskou architektonickou tradici. O jeho návrh se postarala londýnská architektonická kancelář Foster + Partners, kterou vede světoznámý architekt Sir Norman Foster.
Ústřední letiště Berlín-Tempelhof - jde o bývalé berlínské civilní letiště, jedno ze tří ve městě. Letiště leží ve čtvrti Tempelhof v městském obvodu Tempelhof-Schöneberg (v bývalém americkém sektoru města).
Velikou výhodou berlínského letiště byla jeho poloha v centru města, sloužilo zejména pro obchodní cesty. Dalšími berlínskými letišti jsou Berlín-Tegel a Berlín-Schönefeld (dřívější hlavně vojenské letiště Berlín-Gatow není v provozu). Budovy jsou nyní pod ochranou památkové péče, letiště má coby velká zelená plocha v centru města značný vliv na místní klima.
Foto: Wikimedia Commons
Lucie Kalivodová
13. 11. 2011 23:00

Praha - Server zaměřený na cestování travelandleisure.com zveřejnil po "nejkrásnějších nádražích světa" také svůj přehled nejhezčích letišť na světě.

V následující fotogalerii máte možnost prohlédnout si ty nezajímavější letištní haly, které jsou rozeseté po celém světě. Zvažte sami, zda by právě tato letiště nestála za návštěvu.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Chemičku Deza z holdingu Agrofert znovu prověřuje Česká inspekce životního prostředí, píše server

Podle serveru iRozhlas unikly z areálu chemičky začátkem letošního roku do ovzduší neznámé látky. "A v okolí závodu byl podle místních obyvatel cítit několik hodin silný zápach. Deza jakékoliv pochybení odmítá," píše server.

Jméno chemičky se v médiích objevilo i ve spojitosti s otravou řeky Bečvy, kdy do ní podle České inspekce životního prostředí unikly kyanidy, které poškodily vodní biotop asi na 40 kilometrech toku od Valašského Meziříčí po Přerov. Do kafilerie tehdy odvezli rybáři více než 40 tun ryb.

Viníka ekologické havárie úřady zatím nenašly, Deník Referendum ale v listopadu napsal, že se v den otravy se v Deze, která patří do holdingu Agrofert, stala havárie. Podle deníku se incident stal v kaustifikační jednotce, odkud unikla směs látek. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka poté řekl ČTK, že šlo o provozní událost, která neměla charakter havárie a z podstaty nemohla být příčinou otravy.

Zdroj: Domácí , ČTK
Další zprávy