Podívejte se na nevšední gymnastické kreace uprostřed všedního týdne

Foto: Reuters
Reuters Reuters, Lucie Kalivodová
18. 8. 2010 14:00

Singapur - Singapur hostí historicky první Olympijské hry mládeže. Českou republiku bude reprezentovat 38 sportovců. Olympiády se účastní mládež od čtrnácti do osmnácti let, v šestadvacet sportech. Kromě sportu čekají mládež také kulturně vzdělávací programy. Na neskutečné kreace během gymnastického klání prvních dní her se můžete podívat v této fotogalerii.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy