Podívejte se, jak to vypadá, když armáda obsazuje centrum velkoměsta

Podívejte se, jak to vypadá, když armáda obsazuje centrum velkoměsta
Thajští hasiči dnes oznámili, že demonstranti zapálili asi dvacítku významných objektů, mezi nimi budovu burzy, druhé největší jihoasijské obchodní centrum Central World i další nákupní centra, několik bank, městskou energetickou společnost a multikino, jehož komplex se zřítil. Burza zůstane kvůli násilnostem ve čtvrtek a v pátek uzavřena.
Obrněné transportéry dnes ráno po výzvě povstalcům k bezodkladnému vyklizení tábora prorazily hořící barikády z pneumatik, bambusu a ostnatého drátu, které obklopovaly obsazenou zónu.
Premiér Apchisit Vedžadžíva s ohledem na vývoj situace vyhlásil v Bangkoku noční zákaz vycházení od dnešních 20:00 místního času (15:00 SELČ) do čtvrtečních 6:00 místního času (01:00 SELČ). "Cílem tohoto opatření je umožnit bezpečnostním silám vykonávat své povinnosti," řekl předseda vlády. Výjimka bude udělena zahraničním turistům a thajským cestujícím, kterým bude umožněno se dnes večer přemístit na letiště, pokud budou mít platný pas a cestovní dokumenty.
Krátce po televizním prohlášení mluvčího armády Sanserna Kevkamnerda, že bezpečnostní síly mají situaci pod kontrolou a že končí ofenzivu, byly ale z různých míst thajského hlavního města hlášeny čerstvé násilnosti a řada úmyslně založených velkých požárů a vláda musela přiznat, že celou metropoli pod kontrolou nemá. Policie oznámila, že na případné výtržníky či rabující osoby bude střílet.
Foto: Reuters
Martin Novák Reuters Martin Novák, Reuters
19. 5. 2010 14:02

Thajští vojáci dnes ráno vtrhla do barikádami opevněného tábora protivládních demonstrantů v Bangkoku, aby po několika týdnech ukončila jejich odpor. Hlavní předáci povstalců se vzdali policii. Skupinky vzbouřenců ale jejich výzvu neuposlechly a pokračují v nepokojích na různých místech v centru města, kde vzplálo několik velkých požárů. Vláda vyhlásila v metropoli pro nadcházející noc zákaz vycházení. Zahnulo dnes pět lidí, včetně italského novináře. Podívejte se na fotografiích agentury Reuters, jak to vypadá, když armáda dobývá centrum velkoměsta.

 

Právě se děje

před 8 minutami

V liberecké nemocnici zemřel muž zraněný při výbuchu v Hamru

Kvůli úternímu neštěstí v provozovně likvidace nebezpečných odpadů firmy Purum v Hamru na Jezeře na Českolipsku přišel o život jeden člověk. Dnes zemřel muž hospitalizovaný v Liberci. Řekl to mluvčí nemocnice Václav Řičář. "Zemřel na následky svých zranění," uvedl Řičář. Zranění utrpěl při výbuchu po nečekané chemické reakci spojené s únikem škodlivin do ovzduší.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Trump slíbil, že ještě před volbami zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku

Americký prezident Donald Trump slíbil, že před prezidentskými volbami v roce 2020 zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku. Šéf Bílého domu to ve čtvrtek napsal na Twitteru. Zda to bude daňové přiznání, které Trump vytrvale odmítá publikovat a kvůli němuž ho žalují opoziční demokraté, není z prezidentova tweetu zřejmé.

Opozice, usilující o prosazení ústavní žaloby prezidenta kvůli takzvané ukrajinské kauze, vede proti Trumpovi boj hned na několika frontách. Jednou z nich jsou právě daňová přiznání, jejichž zveřejnění sice americké zákony prezidentům nenařizují, ale od dob Richarda Nixona je to v USA běžné. Trump se dosud hájil tím, že jeho majetek je auditován.

Zdroj: ČTK
Další zprávy