Pochod homosexuálů v Istanbulu se neuskuteční. Úřady ho zakázaly, argumentují bezpečností

ČTK ČTK
24. 6. 2017 12:40
Turecké úřady nepovolí, aby se v neděli v centru Istanbulu konal pochod gayů, leseb, transsexuálů a intersexuálů. Napsala to agentura AP. Kancelář istanbulského guvernéra informovala, že pochod bude zakázán kvůli bezpečnosti jeho účastníků, turistů a kvůli udržení veřejného pořádku. Pořadatelé chtěli vyjít z náměstí Taksim. Úředníci uvedli, že tento prostor není určený pro demonstrace a že nedostali řádnou žádost. Různé skupiny prý také na plánovaný pochod "různě reagovaly". V roce 2014 tento pochod přitáhl na 100 000 lidí a šlo o jednu z největších akcí poukazujících na práva menšin v muslimském světě. Od té doby istanbulské úřady nedovolily, aby se průvod opakoval.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 8 minutami

V liberecké nemocnici zemřel muž zraněný při výbuchu v Hamru

Kvůli úternímu neštěstí v provozovně likvidace nebezpečných odpadů firmy Purum v Hamru na Jezeře na Českolipsku přišel o život jeden člověk. Dnes zemřel muž hospitalizovaný v Liberci. Řekl to mluvčí nemocnice Václav Řičář. "Zemřel na následky svých zranění," uvedl Řičář. Zranění utrpěl při výbuchu po nečekané chemické reakci spojené s únikem škodlivin do ovzduší.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Trump slíbil, že ještě před volbami zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku

Americký prezident Donald Trump slíbil, že před prezidentskými volbami v roce 2020 zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku. Šéf Bílého domu to ve čtvrtek napsal na Twitteru. Zda to bude daňové přiznání, které Trump vytrvale odmítá publikovat a kvůli němuž ho žalují opoziční demokraté, není z prezidentova tweetu zřejmé.

Opozice, usilující o prosazení ústavní žaloby prezidenta kvůli takzvané ukrajinské kauze, vede proti Trumpovi boj hned na několika frontách. Jednou z nich jsou právě daňová přiznání, jejichž zveřejnění sice americké zákony prezidentům nenařizují, ale od dob Richarda Nixona je to v USA běžné. Trump se dosud hájil tím, že jeho majetek je auditován.

Zdroj: ČTK
Další zprávy