reklama
 
 

Počet obětí ptačí chřipky v Číně stoupl na 20

21. 4. 2013 18:57
Zhruba 40 procent nakažených osob se nedostalo do přímého kontaktu s kontaminovanou drůbeží

Peking - Čína má již 20 obětí nového viru ptačí chřipky. Lékaři virus H7N9 zjistili už u 102 lidí. V naprosté většině případů šlo o obyvatele východu země, uvedla agentura Nová Čína s odvoláním na tamější úřady.

Zhruba 40 procent nakažených osob se nedostalo do přímého kontaktu s kontaminovanou živou drůbeží a mnohá onemocnění vznikla v rodinném kruhu, což dál zvyšuje obavy z toho, že virus se může šířit mezi lidmi. Druhou možností ale také je, že se pacienti mohli nakazit nedostatečně tepelně zpracovanou masnou potravinou.

Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) nejsou stále pádné důkazy o přenosu nákazy z člověka na člověka. V zemi nyní působí na 15 zahraničních odborníků, kteří pod hlavičkou WHO pomáhají místním specialistům shromažďovat údaje o novém viru.

Navzdory snaze úřadů zamezit rozšíření nákazy například masovým vybíjením drůbeže, se virus dostal už do čtyř provincií i do hlavního města Pekingu. Nejvíce případů nemoci bylo zaznamenáno v obchodní metropoli Šanghaji, kde bylo nakaženo 33 osob, z toho 11 viru podlehlo.

autor: ČTK | 21. 4. 2013 18:57

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama