Počet obětí požáru v severní Kalifornii stoupl na 79

ČTK ČTK
20. 11. 2018 6:40
Ničivý požár na severu Kalifornie si podle nové bilance vyžádal nejméně 79 mrtvých. Šerif okresu Butte Kory Honea uvedl, že záchranáři našli další dvě těla. Počet pohřešovaných však klesl na zhruba 700 z dosavadních 1000.
Požáry v Kalifornii, Malibu
Požáry v Kalifornii, Malibu | Foto: Reuters

Úřady se domnívají, že většina pohřešovaných je v bezpečí a neví, že jsou mezi nezvěstnými.

Požár na severu Kalifornie, který je znám jako Camp Fire, vypukl 8. listopadu a díky suchu a větru se rychle rozšířil. Horké město Paradise, kde žilo 27.000 lidí, bylo zcela vypáleno. Celkem požár zničil téměř 12.000 domů.

Plameny dosud zpustošily 611 čtverečních kilometrů. Hasiči mají pod kontrolou asi 70 procent požáru a doufají, že jim v boji s živlem pomůže očekávaný déšť, který by do regionu mohl v tomto týdnu přinést až deset centimetrů srážek. Déšť však zároveň zkomplikuje pátrání po obětech požáru.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Vítězem festivalu Írán:ci se stal snímek Róná, Azímova matka

Vítězným snímkem festivalu Írán:ci se stal celovečerní film Róná, Azímova matka afghánského režiséra Džamšída Mahmúdího působícího v Íránu. Cenu diváků získal Zámek snů, jehož režisérem je Rezá Mirkarimi, jedna z nejuznávanějších postav soudobé íránské kinematografie. Výsledky pořadatelé oznámili v pražském kině Světozor. Festival představující íránskou celovečerní, dokumentární i krátkou tvorbu se v úterý a ve středu přesouvá do Brna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy