Počet obětí požáru v severní Kalifornii stoupl na 79

ČTK ČTK
20. 11. 2018 6:40
Ničivý požár na severu Kalifornie si podle nové bilance vyžádal nejméně 79 mrtvých. Šerif okresu Butte Kory Honea uvedl, že záchranáři našli další dvě těla. Počet pohřešovaných však klesl na zhruba 700 z dosavadních 1000.
Požáry v Kalifornii, Malibu
Požáry v Kalifornii, Malibu | Foto: Reuters

Úřady se domnívají, že většina pohřešovaných je v bezpečí a neví, že jsou mezi nezvěstnými.

Požár na severu Kalifornie, který je znám jako Camp Fire, vypukl 8. listopadu a díky suchu a větru se rychle rozšířil. Horké město Paradise, kde žilo 27.000 lidí, bylo zcela vypáleno. Celkem požár zničil téměř 12.000 domů.

Plameny dosud zpustošily 611 čtverečních kilometrů. Hasiči mají pod kontrolou asi 70 procent požáru a doufají, že jim v boji s živlem pomůže očekávaný déšť, který by do regionu mohl v tomto týdnu přinést až deset centimetrů srážek. Déšť však zároveň zkomplikuje pátrání po obětech požáru.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nedostal z Hradu pozvánku na 28. října

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zatím nedostal pozvánku na slavnostní udílení státních vyznamenání na Pražském hradě 28. října. Pozvání nedostal ani loni. Nejvyšší státní zástupce se zhruba před dvěma lety odmítl dostavit na schůzku s prezidentem Milošem Zemanem v době, kdy státní zastupitelství dohlíželo na vyšetřování kauzy v Lesní správě Lány. "Od té doby, kdy pan nejvyšší státní zástupce odmítl schůzku s panem prezidentem za situace, kdy bylo Nejvyšší státní zastupitelství činné v kauze Lesní správy Lány, pan nejvyšší státní zástupce žádné pozvání na Hrad nedostal a s žádným už ani nepočítá," řekl tehdy mluvčí nejvyššího žalobce Petr Malý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy