Nelegálních přechodů z Mexika do USA ubylo, na začátku roku počet klesl o 40 procent

ČTK ČTK
9. 3. 2017 15:44
Počet imigrantů, kteří do Spojených států nelegálně přicházejí z Mexika, klesl od ledna do února o 40 procent. Ve čtvrtek to uvedl ministr pro vnitřní bezpečnost John Kelly. Ten také řekl, že podle úřadu, který data zpracoval, počet zadržených v tomto období obvykle stoupá. K poklesu došlo po nástupu Donalda Trumpa do funkce 20. ledna. Ten z imigrační politiky učinil jeden z hlavních bodů svého programu již v průběhu prezidentské kampaně. Čerstvě zvolený prezident nařídil vybudovat podél hranice s Mexikem zeď dlouhou zhruba 3200 kilometrů. Trump též přislíbil deportovat mnohé z odhadovaných 11 milionů imigrantů, kteří v USA přebývají nelegálně, což může být další důvod poklesu.
Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy