Počet mrtvých po útocích v Mogadišu stoupl na 358. Z hotelu Safari zbyly jen trosky

ČTK ČTK
21. 10. 2017 0:32
Počet mrtvých po sobotním teroristickém útoku v somálské metropoli Mogadišu vystoupil na 358. Oznámil to dnes somálský ministr informací. Policie stále pátrá po bezmála 60 lidech, dalších více než 200 lidí je zraněných a více než stovka lidí byla převezena do nemocnic v Turecku, Súdánu a Keni. Informovala o tom agentura AP. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil, vláda ale podezírá radikály z islamistického hnutí Šabáb napojeného na Al-Káidu. Dodávka naplněná výbušninami explodovala v sobotu před hotelem Safari, ze kterého podle zpravodajského serveru BBC zbyly jen trosky. Na místě se v pátek shromáždily stovky lidí k modlitbám za mrtvé.
Zatím poslední teroristický útok v Mogadišu se odehrál na tomto místě.
Zatím poslední teroristický útok v Mogadišu se odehrál na tomto místě. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 32 minutami

Stovky dětí odebraných na mexicko-americké hranici hledají rodiče

Právníkům a nevládním organizacím se nedaří najít rodiče 545 dětí, které byly odděleny od svých rodin na mexicko-americké hranici kvůli uplatňování politiky "nulové tolerance" vůči migrantům v letech 2017 a 2018. Na problém tento týden upozornil Americký svaz pro občanské svobody (ACLU).

Rozdělování rodin migrantů na hranici s Mexikem se uskutečňovalo na základě politiky nulové tolerance, kterou představila administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa v dubnu 2018. Postup vedl rozdělení mnoha rodin, než Bílý dům pod náporem kritiky od této praxe ustoupil. V roce 2018 bylo migrantům po překročení hranice odebráno asi 2700 dětí, uvádí deník The New York Times.

V červnu 2018 pak americký soud na základě žaloby podané organizací ACLU rozhodl, že úřady musejí do 30 dní zajistit opětovné spojení rozdělených rodin. Shledání dětí s rodiči se díky tomu podařilo dosáhnout u několika tisíc rodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy