Počet migrantů, kteří míří do Británie přes Nizozemsko, se zdvojnásobil

ČTK ČTK
24. 1. 2017 19:46
V Nizozemsku přibývá migrantů, kteří se snaží dostat do nákladních aut a s nimi trajektem dál do Británie. Uvedly to nizozemské úřady, podle nichž se počet pokusů o využití tranzitu přes Nizozemsko v posledních třech měsících proti předchozímu čtvrtroku zdvojnásobil. Nizozemské a britské úřady zachytily při tomto pokusu v posledním čtvrtletí 430 lidí. Podle zveřejněných údajů nizozemského ministerstva pro bezpečnost a spravedlnost tvoří 56 procent všech zachycených migrantů Albánci. Za hlavní tranzitní zemi, ze které se migranti zejména z Afriky a Blízkého východu snaží dostat do Británie, je však stále považována Francie. Tisíce přistěhovalců se soustřeďují zejména v oblasti přístavu Calais
Hlavní tranzitní zemí do Británie však zůstává Francie, především pak přístav Calais.
Hlavní tranzitní zemí do Británie však zůstává Francie, především pak přístav Calais. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 16 minutami

Policie evakuovala kvůli bytu s chemikáliemi dalších 50 lidí

Policisté v noci na úterý evakuovali ze Šámalovy ulici v brněnských Židenicích dalších 50 lidí kvůli velkému množství chemikálií, které nalezli v v jednom tamním bytě. V pondělí muselo ze stejného důvodu opustit své domovy 25 lidí.

Pyrotechnici v současné době odváží nebezpečné látky k likvidaci. Na twitteru o tom informovala policie. Policejní mluvčí Bohumil Malášek Českému rozhlasu řekl, že zatím není jasné, kdy se lidé budou moci do svých domovů vrátit.

Podle Maláška policisté dál prohledávají byt, kde policisté nalezli v pondělí mrtvého muže a velké množství chemikálií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy