Počet Britů, kteří odmítají odchod z EU, podle průzkumu roste

ČTK ČTK
30. 4. 2016 22:16
Počet Britů odmítajících odchod z Evropské unie se pomalu zvyšuje. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění společnosti Opinium Research, jehož výsledky v sobotu zveřejnil britský list The Observer. Zatímco v podobném průzkumu z počátku dubna se pro setrvání v EU vyslovilo 39 procent dotázaných, v nynějším průzkumu to bylo 42 procent. Pro odchod z Evropské unie bylo počátkem dubna 43 procent, nyní 41 procent dotázaných. Hlasování o setrvání Británie v EU se bude konat 23. června.
Leave.EU
Leave.EU | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 39 minutami

V rybníku na Jihlavsku se v neděli večer zřejmě utopil dvaačtyřicetiletý muž

V rybníku u obce Bílý Kámen na Jihlavsku se v neděli večer zřejmě utopil muž narozený v roce 1979. Jeho tělo vytáhli z vody policejní potápěči dnes asi v 00:30. Pro potvrzení příčiny úmrtí bude nařízená pitva. ČTK to řekla mluvčí policie Dana Čírtková.

Policie se o události dozvěděla po 18:00. Dva muži se šli koupat do rybníku Lomák. "Jeden vlezl do vody a měl plavat a druhý po chvíli zjistil, že už ho na hladině nevidí, tak to oznámil policii, spustilo se pátrání," řekla Čírtková.

K rybníku přijeli hasiči, policisté i jejich potápěči. "V nočních hodinách, kolem 00:30 bylo skutečně nalezeno tělo utonulého muže - zřejmě utonulého, taky mohl mít zdravotní potíže," řekla Čírtková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy