Počasí komplikuje život medvědům, kvůli mírné zimě nespí

ČTK ČTK
11. 11. 2014 10:34
Úřady na Aljašce varují, že šelmy si mohou hledat potravu v blízkosti lidských obydlí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Anchorage - Bruce Batten z aljašského Eagle River měl nezvyklého návštěvníka.

Uprostřed noci ho vzbudil štěkot psů. A když rozsvítil venkovní světlo, uviděl u ptačího krmítka medvěda, napsala agentura AFP.

Svojí přítomností ho ale Batten nijak nevyrušil. "Tvářil se jako: 'Omluvte mě, prosím, právě si tu dávám malou svačinku'," líčil posléze novinářům.

Tento případ přiměl aljašský úřad pro ryby a zvěř, aby varoval obyvatele, že se medvědi zatím kvůli mírné zimě neuložili k zimnímu spánku - a mohou si hledat potravu v blízkosti lidských obydlí; například právě v krmítkách určených primárně ptákům, anebo v popelnicích či odpadkových koších.

Medvědi potřebují před zimním spánkem uložit co nejvíc tukových zásob a semínka pro ptáky či odpadky z popelnic jsou pro ně silným lákadlem.

 

Právě se děje

před 16 minutami

V depu v Praze vykolejila při posunu lokomotiva, část příměstských vlaků stojí

V železničním depu v Praze Vršovicích v úterý ráno vykolejila při posunu lokomotiva. Nehoda zastavila provoz příměstských vlaků mezi hlavním nádražím a Braníkem. Obnovení provozu České dráhy předpokládají v poledne, vyplývá z jejich webu. Co bylo příčinou vykolejení stroje, se vyšetřuje. "Následně bude nakolejení speciální technikou a oprava kolejiště," uvedly dráhy.

před 46 minutami

Putin Saúdské Arábii nabídl systém protiraketové obrany S-400

Rusko je po útoku na saúdskoarabská ropná zařízení připraveno Rijádu pomoci a prodat mu systém protiraketové obrany S-400. Řekl to ruský prezident Vladimir Putin po pondělních rozhovorech o Sýrii s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem a íránským prezidentem Hasanem Rúháním v Ankaře. Informovala o tom agentura Reuters. 

Další zprávy