Pobodaná Rekerová se zotavuje. Už ví, že ji zvolili starostkou Kolína nad Rýnem

ČTK ČTK
20. 10. 2015 18:30
Německá politička Henriette Rekerová se po útoku uzdravuje a vnímá. Její zdravotní stav jí zatím nedovoluje mluvit. Kandidátku na starostku v Kolíně nad Rýnem v sobotu pobodal 44letý útočník, který se netají svými xenofobními postoji. Den po útoku vyhrála Rekerová volby.
Henrietta Rekerová
Henrietta Rekerová | Foto: henriette-reker.koeln

Kolín nad Rýnem - Pobodaná německá politička Henriette Rekerová se uzdravuje a vnímá. Zatím ale ještě nemůže mluvit. Také se už dověděla, že byla v neděli, den po napadení útočníkem, zvolena starostkou Kolína nad Rýnem.

Rekerovou coby kandidátku na starostku čtvrtého největšího německého města v sobotu pobodal 44letý útočník, který se netají svými xenofobními postoji a nesouhlasem s německou uprchlickou politikou.

Rekerová, která kandidovala jako nezávislá s podporou mimo jiné Křesťanskodemokratické unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové, při útoku utrpěla vážná poranění na krku.

Den nato byla suverénně zvolena starostkou, ale v té době byla udržována v umělém spánku a o svém úspěchu se dověděla později.

Průběh léčebného procesu hodnotí její ošetřující lékaři a rodina navzdory jejímu těžkému zranění jako "potěšitelný" a pozitivní, sdělilo město.

Dosavadní šéfka referátu sociálních věcí a integrace na městském úřadě se prý už mezitím také dověděla, že byla zvolena starostkou.

"Dobře vnímá, ale nemůže hovořit. Ví ale, co se kolem ní děje," řekl mluvčí kolínské radnice Gregor Timmer.

Osmapadesátiletá Rekerová se zotavuje na kolínské univerzitní klinice, kde byla po útoku operována. Nyní prý potřebuje klid a šetrné zacházení, aby její uzdravování nerušeně pokračovalo, uvedlo město v prohlášení.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Italští poslanci vyslovili důvěru vládě premiéra Conteho. Kabinet v úterý požádá o důvěru také druhou komoru Senát, kde ale nemá zaručenou většinu

Zdroj: ČTK
Další zprávy