Pobodaná kandidátka na starostku Kolína nad Rýnem jasně vyhrála volby

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
18. 10. 2015 20:18
Henriette Rekerovou v sobotu pobodal odpůrce přijímání uprchlíků. S vážnými zraněními je v nemocnici. Volby podle předběžných výsledků vyhrála přesvědčivě, dostala 52 procent hlasů.
Billboard Henriette Rekerové.
Billboard Henriette Rekerové. | Foto: Reuters

Kolín nad Rýnem - Kandidátka na starostku Kolína nad Rýnem Henriette Rekerová, kterou v sobotu pobodal nožem útočník na tržišti, dnes přesvědčivě zvítězila v místních komunálních volbách. Podle dosavadních výsledků sčítání hlasů jich obdržela nadpoloviční většinu, uvedla kolínská radnice.

Po sečtení asi tří čtvrtin odevzdaných lístků má Rekerová už 52 procent hlasů. Osmapadesátiletá politička kandidovala jako nezávislá, ale má podporu křesťanských demokratů (CDU) kancléřky Angely Merkelové.

Leží s vážnými zraněními v nemocnici, ale není ohrožen její život. Napadl ji čtyřiačtyřicetiletý muž s odporem vůči imigrantům a uprchlíkům, jenž prý chtěl vyjádřit nesouhlas s německou uprchlickou politikou.

Kolín nad Rýnem patří k městům s největším podílem cizinců v Německu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy