reklama
 
 

Po zoufalém tweetu přišla pomoc. Němci poslali chudé matce téměř 400 tisíc na školní výlety pro děti

11. 6. 2018 19:30
Nemám dost peněz, abych mohla zaplatit dětem školní výlety, postěžovala si německá matka samoživitelka na Twitteru. O víkendu jí přišlo 14 tisíc eur.

Berlín - Pětatřicetiletá Němka, která sama vychovává čtyři děti, se nedávno dostala do složité situace. Zjistila, že nemá dost peněz na to, aby zaplatila svým dětem školní výlety. Z frustrace, kterou kvůli tomu cítila, se zkusila vypsat na Twitteru. A vzbudila okamžitou vlnu sympatií a solidarity.

Žena, která podle serveru BBC pracuje jako zdravotní sestra, na svém twitterovém účtu v pátek uvedla, že jí chybí 800 eur (asi 20 500 korun). Během víkendu už měla na účtu 14 tisíc eur (zhruba 360 tisíc korun) od tisíců dárců.

"Pláču, protože mi přišlo i spoustu milých slov," napsala v neděli rozvedená matka na svém účtu.

Původně ani ve své bezvýchodné situaci nežádala o peníze. Přišla jí ale řada odpovědí, že by měla zveřejnit číslo účtu, kam by jí lidé mohli posílat peníze.

Neudala ani své celé jméno, ani místo, kde v Německu žije. Jen napsala, že tři z jejích dětí potřebují stovky eur na své školní výlety. A že zaplatit mají už příští týden.

"Kdy je ten správný čas říct jim, že pravděpodobně budou muset zůstat doma? Je mi do pláče," napsala v pátek večer. A peníze i sympatie se začaly hrnout.

Na crowdfundingovém webu Leetchi.com Němka popisuje, jaké to je, být matkou samoživitelkou, a že její bývalý partner jí s dětmi skoro vůbec nepomáhá.

"Naposledy si je k sobě vzal o Velikonocích. A jen jednou předtím. Děti u něj nejsou přes noc, dokonce ani když jsem v práci. Na děti platí jen minimální částky," popsala.

Své vyjádření na Leetchi.com ale začíná tím, že je teď šťastná a vděčná všem lidem, kteří jí přispěli. "Jsem ohromená ochotou pomoci, podporou. Jsem dojatá - strašně moc."

Mezi tweety na její podporu byl i ten od Charlotte Obermeierové: "Internet je úžasný. Je ale skandální, že maminka, dětská sestra, je tak špatně placená, že si ani nemůže dovolit zaplatit školní výlety."

Další uživatel Twitteru matce nabídl praktickou radu, že dary za méně než 20 tisíc eur jsou osvobozené od daně, i když by měly být uvedené v daňovém přiznání.

"Šílené na tom je, že jsem přispěla jen několika eury, které nepotřebuji, ale celý den mám radost, že přispívá tolik lidí, tak moc peněz se vybralo a vám to pomůže. Už dříve jsem přitom věnovala víc peněz, ale s mnohem menším efektem," napsala na Twitteru další uživatelka.

autor: Zahraničí | 11. 6. 2018 19:30

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama