Po teroru v Manchesteru ho oslavovali jako hrdinu. Teď britský bezdomovec přiznal, že okrádal oběti

Zahraničí Zahraničí
3. 1. 2018 15:53
Britský bezdomovec Chris Parker se přiznal, že po útoku v Manchesteru okradl dvě oběti. Jedné ženě vzal například peněženku a pak platil její kreditní kartou.
Policisté u Manchester Areny.
Policisté u Manchester Areny. | Foto: Reuters

Londýn - Třiatřicetiletý bezdomovec Chris Parker byl po loňském teroristickém útoku v britském Manchesteru hvězdou internetu. Lidé na sociálních sítích ho oslavovali jako hrdinu, který přispěchal na pomoc obětem atentátu.

Později ho ale policie obvinila z krádeže. A tuto středu se Parker přiznal, že skutečně okradl dvě oběti. Napsal to britský server BBC.

Média o Parkerovi původně psala, že pomáhal obětem útoku. Utěšoval prý například vážně zraněnou dívku a starší ženu, která posléze zemřela v jeho náručí.

Atentát v multifunkční hale, kde měla koncert zpěvačka Ariana Grande, si vyžádal 22 mrtvých a přes dvě stovky zraněných.

Záznamy z kamer později ukázaly, že Parker se podezřele pohyboval mezi ležícími lidmi. Například se často vracel ke zraněné Pauline Healeyové, která ležela vedle své umírající vnučky. Parker se pak k ženě natáhl a z kabelky jí vzal peněženku.

Jen několik hodin po krádeži se bezdomovec zastavil v nedaleké restauraci, kde zaplatil kreditní kartou Healyové. Ta v tu dobu ležela v nemocnici v kómatu.

Bezdomovce pak zadržela policie v podkroví domu v Halifaxu severovýchodně od Manchesteru.

Nyní se muž u soudu přiznal ke dvěma krádežím a jednomu podvodu s ukradenou platební kartou. Další činy, jako třeba krádež kabátu, odmítl. Zůstává zatím ve vazbě, 30. ledna by měl padnout rozsudek.

Video: Hlasitější zvuk jsem nikdy neslyšel, tvrdil o explozi svědek teroristického útoku v Manchesteru

Hlasitější zvuk jsem nikdy neslyšel, tvrdil o explozi svědek teroristického útoku na koncertě Ariany Grande v severoanglickém Manchesteru. | Video: Reuters
 

Právě se děje

Další zprávy