Po teroru v Manchesteru ho oslavovali jako hrdinu. Teď britský bezdomovec přiznal, že okrádal oběti

Zahraničí Zahraničí
3. 1. 2018 15:53
Britský bezdomovec Chris Parker se přiznal, že po útoku v Manchesteru okradl dvě oběti. Jedné ženě vzal například peněženku a pak platil její kreditní kartou.
Policisté u Manchester Areny.
Policisté u Manchester Areny. | Foto: Reuters

Londýn - Třiatřicetiletý bezdomovec Chris Parker byl po loňském teroristickém útoku v britském Manchesteru hvězdou internetu. Lidé na sociálních sítích ho oslavovali jako hrdinu, který přispěchal na pomoc obětem atentátu.

Později ho ale policie obvinila z krádeže. A tuto středu se Parker přiznal, že skutečně okradl dvě oběti. Napsal to britský server BBC.

Média o Parkerovi původně psala, že pomáhal obětem útoku. Utěšoval prý například vážně zraněnou dívku a starší ženu, která posléze zemřela v jeho náručí.

Atentát v multifunkční hale, kde měla koncert zpěvačka Ariana Grande, si vyžádal 22 mrtvých a přes dvě stovky zraněných.

Záznamy z kamer později ukázaly, že Parker se podezřele pohyboval mezi ležícími lidmi. Například se často vracel ke zraněné Pauline Healeyové, která ležela vedle své umírající vnučky. Parker se pak k ženě natáhl a z kabelky jí vzal peněženku.

Jen několik hodin po krádeži se bezdomovec zastavil v nedaleké restauraci, kde zaplatil kreditní kartou Healyové. Ta v tu dobu ležela v nemocnici v kómatu.

Bezdomovce pak zadržela policie v podkroví domu v Halifaxu severovýchodně od Manchesteru.

Nyní se muž u soudu přiznal ke dvěma krádežím a jednomu podvodu s ukradenou platební kartou. Další činy, jako třeba krádež kabátu, odmítl. Zůstává zatím ve vazbě, 30. ledna by měl padnout rozsudek.

Video: Hlasitější zvuk jsem nikdy neslyšel, tvrdil o explozi svědek teroristického útoku v Manchesteru

Hlasitější zvuk jsem nikdy neslyšel, tvrdil o explozi svědek teroristického útoku na koncertě Ariany Grande v severoanglickém Manchesteru. | Video: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 21 minutami

Prezident Miloš Zeman jmenoval Pavla Šámala soudcem Ústavního soudu. Ten je tak po víc než roce kompletní

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek na Pražském hradě jmenoval dosavadního předsedu Nejvyššího soudu Pavla Šámala soudcem Ústavního soudu  Soud je tak kompletní po více než roce, jednoho soudce postrádal od rezignace Jana Musila ze zdravotních důvodů k loňskému 31. lednu. Senát vyslovil souhlas se jmenováním experta na ústavní právo Šámala koncem ledna.

Po dnešním přesunu Šámala mezi ústavní soudce povede Nejvyšší soud do jmenování nového předsedy jeho místopředseda Roman Fiala, sdělil mluvčí soudu Petr Tomíček. Hrad zatím neupřesnil, kdy Zeman nového předsedu vybere. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy