Po střetech s Boko Haram se v Nigérii pohřešuje nejméně 20 vojáků

ČTK ČTK
16. 7. 2018 21:49
Nejméně 20 nigerijských vojáků se pohřešuje po střetech s islamistickou teroristickou skupinou Boko Haram na severovýchodě země. S odkazem na nejmenované bezpečnostní zdroje o tom informovala agentura Reuters. Nigerijská armáda popřela, že se vojáci po střetech pohřešují. Střety nastaly v sobotu v oblasti Bama ve státě Borno. Tři nejmenovaní vojáci v rozhovoru s Reuters uvedli, že se stále více než 20 jejich kolegů pohřešuje. "O některé z našich vojáků jsme při útoku přišli. Je možné, že pohřešovaní jsou mrtví. Asi 23 z nich jsme neviděli," uvedl jeden z vojáků. Jiný řekl, že islamisté zaútočili na vojáky, kteří oblast prohledávali.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 8 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy