Po střelbě v americkém Austinu bylo hospitalizováno 12 lidí

ČTK ČTK
12. 6. 2021 11:30
Nejméně 13 lidí muselo být hospitalizováno po sobotní střelbě v centru texaského města Austin. Informovala o tom agentura AP, podle níž je stav dvou lidí kritický. Policie oznámila, že podezřelý zatím nebyl dopaden.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Policejní velitel Joseph Chacon řekl, že zatím nikdo ze zraněných nezemřel. Střelba začala v 1:30 místního času (8:30 SELČ) v části města, kde je hodně barů a restaurací. Kvůli čemu, není podle Chacona jasné. Podle něj byli zranění rozvezeni do dvou nemocnic a jeden člověk byl přijat na pohotovosti.

"Naši lidé reagovali rychle, poskytli raněným rychlou pomoc, nasadili škrtidla i obinadla hrudníku," řekl Chacon. Na místě prý byl velký shluk lidí a policisté v rámci urychlení sami některé raněné do nemocnice odvezli.

Střelec nebyl ještě zadržen, jeho popis, který má policie k dispozici, není podle Chacona dostatečně detailní. Policie se domnívá, že je to muž. Vyšetřovatelé procházejí záběry z bezpečnostních kamer, Chacon požádal, aby se kdokoli, kdo může podat o střelci informaci, obrátil na policii.

Letos bylo podle statistik při střelbě ve Spojených státech zabito přes 275 lidí při nejméně 240 případech střelby. Nejvíce mrtvých - deset - má střelba z 22. března v supermarketu ve městě Boulder v americkém státě Colorado, devět obětí (kromě střelce) si vyžádal útok z 26. května v železničním depu v kalifornském San José.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Francie zadržela britskou rybářskou loď, spor kolem práv na rybolov se stupňuje

Francie v noci na čtvrtek zadržela britskou rybářskou loď, která podle místní vlády lovila u ústí řeky Seiny bez patřičného povolení. Média incident spojují s eskalujícím sporem mezi Británií a Francií o právo na rybolov v britských vodách v návaznosti na brexit.

Paříž vyhrožuje sankcemi za to, že Britové podle ní nevydali francouzským rybářům dostatečný počet licencí, Londýn ve čtvrtek slíbil odvetu a hovořil o porušení mezinárodního práva. Londýn oznámil, že si chce předvolat francouzskou velvyslankyni v Británii.

Zadržená britská loď skončila v přístavu Le Havre, kde mohou úřady zkonfiskovat úlovek a plavidlo zadržovat do uhrazení poplatku, píše zpravodajská společnost BBC. Francouzská státní tajemnice pro námořní otázky Annick Girardinová sdělila, že hlídka v zálivu u ústí Seiny narazila ještě na jedno britské plavidlo, jehož posádka dostala slovní varování. Posádky obou lodí zároveň podle vládního prohlášení dostaly pokuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy