Po pokusu o puč v Turecku policie zatkla už téměř 26 tisíc lidí

ČTK ČTK
Aktualizováno 3. 8. 2016 22:59
Turecké úřady zatkly v souvislosti s pokusem o převrat z poloviny července již téměř 26 tisíc lidí. Oznámil to turecký ministr vnitra Efkan Ala. Podle agentury Anadolu Ala novinářům také sdělil, že ministerstvo v této souvislosti zrušilo pasy 74 562 lidem. Od poloviny července bylo podle ministra vnitra zadrženo celkem 25 917 osob, z nichž 13 419 čeká ve vazbě na soud. Ala též uvedl, že při neúspěšném puči zahynulo 238 lidí a 2917 osob bylo zraněno. V zemi nyní platí výjimečný stav, jenž hlavě státu umožňuje vládnout pomocí dekretů. Jedním z nich prezident na 30 dnů prodloužil dobu, po níž smí být podezřelý držen ve vazbě bez vznesení obvinění.
Protesty v Turecku
Protesty v Turecku | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

LFA nabízí fotbalovým klubům předčasné vyplacení části financí

Ligová fotbalová asociace nabídla pomoc účastníkům první a druhé ligy, jimž pandemie nového typu koronaviru způsobila finanční problémy. Jednotlivé kluby budou moci v předstihu získat část květnové splátky peněz, které od LFA dostávají.

"Ligový výbor odsouhlasil možnost podpory členských klubů LFA, které se dostaly v důsledku aktuální situace do finančních potíží. Nabídne jim možnost předčasné úhrady části květnové splátky odměny hrazené klubům ze strany LFA," uvedl v tiskové zprávě předseda LFA Dušan Svoboda. Ligový výbor schválil pomoc klubům na dnešním jednání jednomyslně.

LFA vyplácí jednotlivým účastníkům první a druhé ligy, které řídí, podíl z prodeje televizních a marketingových práv a také ze sponzorských příspěvků. Kluby získávají finance v pěti ročních splátkách a právě jedna z nich měla přijít na řadu v květnu.

Další zprávy