Další tragédie klanu Kennedyových. Po nehodě kánoe se pohřešuje Robertova vnučka

ČTK ČTK
Aktualizováno 4. 4. 2020 16:23
Úřady amerického státu Maryland v sobotu po 26 hodinách přerušily pátrání po dvou členech rodinného klanu Kennedyových. Informoval o tom server televize CNN. Vnučka Roberta F. Kennedyho Maeve Kennedyová Townsendová McKeanová a její osmiletý syn Gideon se pohřešovali po nehodě na kánoi. Neštěstí se stalo v zálivu Chesapeake na východním pobřeží USA. Záchranáři nalezli loďku a pádlo, ale žádná těla.
Rodina a přátelé truchlí na pohřbu Saoirse Kennedyové Hillové, vnučky Roberta F. Kennedyho.
Rodina a přátelé truchlí na pohřbu Saoirse Kennedyové Hillové, vnučky Roberta F. Kennedyho. | Foto: Reuters

"Tohle byl těžký případ a ještě těžší bylo učinit rozhodnutí o přerušení pátrání," prohlásil zástupce velitele místních záchranářů. Matka pohřešované ženy přitom už dříve uvedla, že se záchranná mise již proměnila ve snahu vypátrat těla dvojice, která zřejmě zahynula.

Podle manžela McKeanové byla jejich rodina na návštěvě v domě u jeho tchyně ve městě Shady Side v Marylandu. Jedno z dětí v jednu chvíli koplo míč do zálivu a McKeanová se synem nasedli do kánoe, aby jej vylovili. Vzdalovali se však stále více od břehu. Ve čtvrtek odpoledne místního času policie dostala oznámení o dvou lidech, kteří kvůli silnému větru zřejmě ztratili kontrolu nad svou lodí a nemohou se dostat na břeh. Později záchranáři našli převrženou loď.

Maeve McKeanová byla právnička, zaměřovala se na veřejné zdraví a lidská práva. Byla také výkonnou ředitelkou Globální iniciativy pro zdraví na Georgetownské univerzitě.

Rodinu Kennedyových zasáhlo několik tragédií. Po atentátu na prezidenta Johna F. Kennedyho v roce 1963 byl o pět let později zavražděn jeho bratr Robert. Loni v srpnu byla nalezena mrtvá další Robertova vnučka, 22letá Saoirse Kennedyová Hillová, uvedl server BBC.

 

Právě se děje

Další zprávy