Nálety v Sýrii si ve dvou dnech vyžádaly nejméně 110 mrtvých, mezi nimi i děti

ČTK ČTK
Aktualizováno 6. 2. 2018 20:07
Při náletech v Sýrii na oblasti ovládané povstaleckou opozicí zahynulo v posledních dvou dnech 110 lidí. Bomby dnes dopadly na východní Ghútu u Damašku, kde zahynulo 63 civilistů, včetně 14 dětí. Další stovka osob utrpěla zranění. O den dříve v oblasti přišlo za stejných okolností o život 31 osob, v severozápadní provincii Idlib zahynulo v pondělí 16 lidí. Informovala o tom exilová organizace syrských ochránců lidských práv (SOHR). Syrská vojenská letadla podle SOHR útočila na Harastu, Dúmu a Hamúriju, což jsou místa ležící severovýchodně od Damašku. Východní Ghúta je poslední oblast poblíž metropole, již ovládají oponenti vlády.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 40 minutami

Europoslanci volají po sankcích proti Rusku za zatčení Navalného

Poslanci Evropského parlamentu dnes vyzvali k potrestání ruských činitelů odpovědných za nedělní zatčení opozičního předáka Alexeje Navalného. V debatě se šéfem diplomacie Evropské unie Josepem Borrellem také požadovali Navalného okamžité propuštění. Borrell upozornil, že případné rozšíření současného sankčního seznamu je v rukou členských zemí EU.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Místopředsedou Nejvyššího soudu nejspíš bude Petr Šuk. Zeman podle předsedy Angyalossyho akceptoval jeho návrh, ale chce se ještě s kandidátem setkat

Zdroj: ČTK
Další zprávy