Nálety v Sýrii si ve dvou dnech vyžádaly nejméně 110 mrtvých, mezi nimi i děti

ČTK ČTK
Aktualizováno 6. 2. 2018 20:07
Při náletech v Sýrii na oblasti ovládané povstaleckou opozicí zahynulo v posledních dvou dnech 110 lidí. Bomby dnes dopadly na východní Ghútu u Damašku, kde zahynulo 63 civilistů, včetně 14 dětí. Další stovka osob utrpěla zranění. O den dříve v oblasti přišlo za stejných okolností o život 31 osob, v severozápadní provincii Idlib zahynulo v pondělí 16 lidí. Informovala o tom exilová organizace syrských ochránců lidských práv (SOHR). Syrská vojenská letadla podle SOHR útočila na Harastu, Dúmu a Hamúriju, což jsou místa ležící severovýchodně od Damašku. Východní Ghúta je poslední oblast poblíž metropole, již ovládají oponenti vlády.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Výsledek primárek ve Wisconsinu úřady oznámí až příští týden

V americkém státě Wisconsin se i přes pandemii nemoci covid-19 konaly prezidentské primárky, ve kterých se v případě demokratů utkali o stranickou prezidentskou nominaci někdejší viceprezident Joe Biden a senátor Bernie Sanders.

Výsledky budou podle rozhlasové stanice NPR zveřejněny až 13. dubna jak dříve určil jeden ze soudů, který spor o konání voleb během krizové doby nynější pandemie rozhodoval.

Ve Wisconsinu tamní ministerstvo zdravotnictví podle úterní bilance eviduje 2578 nakažených, z nichž 92 nemoci podlehlo. U 745 lidí si jejich stav vyžádal hospitalizaci.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Boeing připravuje nové softwarové opravy pro 737 MAX

Americká společnost Boeing oznámila, že připraví dvě nové aktualizace pro počítač letové kontroly v letadlech 737 MAX, která jsou po dvou tragických nehodách v Indonésii a v Etiopii prozatím vyřazeny z provozu.

V noci na středu o tom informovala agentura Reuters. Boeing se snaží získat u amerického Federálního úřadu pro letectví (FAA) souhlas s obnovením provozu těchto strojů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy