Organizátoři zrušili po jmenování nové vlády páteční demonstraci v Bratislavě

ČTK ČTK
22. 3. 2018 13:57
"Mítink za slušné Slovensko v pátek v Bratislavě nebude!" oznámili v dnešním komuniké s tím, že zodpovědnost a slušnost vyžaduje respektovat ústavu.
Foto: Matej Slávik

Bratislava - Organizátoři protestů, které přiměly předchozího slovenského premiéra Roberta Fica k odstoupení, zrušili páteční demonstraci v Bratislavě. Rozhodli se tak po jmenování nové vlády Petera Pellegriniho. "Mítink za slušné Slovensko v pátek v Bratislavě nebude!" oznámili v dnešním komuniké s tím, že zodpovědnost a slušnost vyžaduje respektovat ústavu.

"Změna začala a je nezastavitelná. Nedovolíme, aby vyprchala naděje, která je mezi námi," ujistili. "Nikam neodcházíme, budeme pozorně sledovat systémové změny, ke kterým se nová vláda přihlásila (…)," uvedli s tím, že dnešek není tečkou. "Jsme tu a jsme připraveni kdykoliv vyjít opět do ulic," dodali s tím, že "budeme pozorně sledovat každý krok nové vlády".

Rozbuškou k vlně protestů a pádu vlády se stalo zavraždění novináře Jána Kuciaka, který psal o údajném napojení vládní strany na organizovaný zločin a korupci, a jeho snoubenky. Organizátoři protestů hodlají nadále naléhat na objasnění vraždy a na rozptýlení všech podezření ohledně napojení státních institucí na organizovaný zločin.

 

Právě se děje

Další zprávy