Po Egyptu se bouří Bahrajn. Po zásahu policie 3 mrtví, přes 200 zraněných

Po Egyptu se bouří Bahrajn. Po zásahu policie 3 mrtví, přes 200 zraněných
Podle posledních zpráv zemřeli tři lidé.
Podle ministra zdravotnictví bylo zraněno 231 lidí, z nichž někteří jsou v kritickém stavu.
Šíitská opozice označila policejní zákrok v Manámě za terorismus.
"Ať už rozhodl o útoku proti protestujícím kdokoli, učinil tak s cílem zabíjet," řekl agentuře Reuters poslanec opozičního parlamentního bloku Sdružení národní muslimské dohody (Vifák) Abdal Džalíl Chalíl.
Foto: Reuters
Reuters Reuters, Lucie Kalivodová
17. 2. 2011 12:15

Manáma - Na ostrově Bahrajn v Perském zálivu pokračují protivládní protesty, které jsou zřejmě inspirovány nedávnými bouřemi v Egyptě a Tunisku. Pořádková policie ve čtvrtek před rozedněním rozbila tábor demonstrantů na centrálním náměstí v hlavním městě Manáma. Podle posledních zpráv zemřeli tři lidé, šedesát je pohřešováno.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Zeman vetuje daňový balíček, vadí mu zvýšení slevy na poplatníka

Prezident Miloš Zeman bude vetovat daňový balíček, který mimo jiné ruší superhrubou mzdu. Důvodem je především zvýšení daňové slevy na poplatníka. Zemanovi vadí také to, že navzdory dohodě není v zákoně o dani z příjmu explicitně uvedena doba platnosti tohoto zákona. Na Twitteru o tom informoval mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. 

Zdroj: Ekonomika , ČTK
před 27 minutami

Praha najímá manažery Krupauera a Grosse pro přípravu koncertního sálu

Pražský magistrát uzavře manažerskou smlouvu se dvěma externími členy komise pro stavbu koncertního sálu na Vltavské, architektem Martinem Krupauerem a Martinem Grossem, který vlastní produkční společnost a zároveň je spoluzakladatelem Spolku pro výstavbu nového koncertního sálu v Praze. Do 30. června 2021 budou připravovat projekt, pro nějž nyní vzniká studie proveditelnosti. Manažeři mají pobírat odměnu 1600 korun za hodinu, součástí jejich práce budou studijní cesty kvůli sběru informací o obdobných stavbách. Celková cena za služby obou manažerů nepřesáhne dva miliony korun.

Praha chce na podobu nové filharmonie vypsat architektonickou soutěž, konkrétní rozhodnutí o stavbě padne na základě výsledků studie proveditelnosti. Zastupitelé nedávno schválili pořízení změny územního plánu. Stavba koncertního domu se sálem pro zhruba 2000 posluchačů by podle dřívějších odhadů měla stát přibližně čtyři miliardy korun, přesnější odhad vzejde ze studie. Budova filharmonie by mohla stát v roce 2032.

Zdroj: ČTK
Další zprávy