Po druhém útočníkovi z kostela už prý francouzská policie pátrala několik dnů

ČTK ČTK
Aktualizováno 27. 7. 2016 21:03
Druhým – dosud oficálně neznámým - z dvojice teroristů, kteří zavraždili kněze v kostele na severu Francie, je patrně muž, po němž protiteroristická policie v uplynulých dnech pátrala kvůli podezření, že se chystá spáchat atentát. Podle francouzských médií je touto osobou Abdel Malik P. ze Savojska. Doklady Abdela Malika P. se podle francouzského tisku našly v bytě již identifikovaného atentátníka Adela Kermiche a existují i další důkazy svědčící o tom, že je druhým teroristou. Určení jeho totožnosti komplikovala podle listu Le Parisien skutečnost, že muž měl poté, co ho policie zastřelila, znetvořený obličej.
Francouzský policista hlídkuje před kostelem v Saint-Étienne du Rouvray.
Francouzský policista hlídkuje před kostelem v Saint-Étienne du Rouvray. | Foto: Reuters

Paříž - Druhým z dvojice teroristů, kteří v úterý zavraždili kněze v kostele na severu Francie, je patrně muž, po němž protiteroristická policie v uplynulých dnech pátrala kvůli podezření, že se chystá spáchat atentát. Napsala to agentura AFP s odvoláním na zdroje blízké vyšetřování.

Podle francouzských médií je touto osobou Abdel Malik P. ze Savojska. Teroristická organizace Islámský stát (IS) dnes večer zároveň zveřejnila video, na němž dva údajní útočníci přísahají věrnost šéfovi IS abú Bakrovi Bagdádímu.

Doklady Abdela Malika P. se podle francouzského tisku našly v bytě již identifikovaného atentátníka Adela Kermiche a existují i další důkazy svědčící o tom, že je druhým teroristou. Francouzské úřady ale oficiálně jméno druhého útočníka neoznámily.

Určení jeho totožnosti komplikovala podle listu Le Parisien skutečnost, že muž měl poté, co ho policie zastřelila, znetvořený obličej.

Protiteroristická policie po údajném atentátníkovi podle zdroje AFP pátrala od 22. července. Měla k dispozici fotografii člověka "silně podobného Abdelu Malikovi P.", dodal zdroj. Neznala ale jeho jméno ani podrobnosti plánovaného atentátu.

Policie v noci na dnešek prohledala byt matky Abdela Malika P. v Aix-les-Bains v Savojsku, uvedl Le Parisien. Žena pak agentuře AFP řekla, že nevěří ve vinu svého syna. "Je to dobrý Francouz. Je mírný. Znám svého chlapce, znám svého syna, není do toho zatažen," dodala s tím, že o svém synovi nemá zprávy od úterního rána. Odpoledne policie provedla další prohlídku v bytě údajného atentátníka ve městě Montluçon v Auvergne.

Agentura Reuters, která cituje soudní zdroj, uvádí, že Abdelu Malikovi P. bylo 19 let, stejně jako Adelu Kermichovi.

Dvojice útočníků v úterý dopoledne vtrhla do kostela v Saint-Étienne-du-Rouvray, držela v zajetí šest lidí a pak zavraždila šestaosmdesátiletého kněze Jacquesa Hamela. Policisté teroristy zastřelili poté, co s rukojmími vyšli z kostela.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Pekhartův gól rozhodl o výhře fotbalistů Legie v Poznani

Český útočník Tomáš Pekhart skóroval v prvním kole polské ligy po koronavirové pauze a zařídil fotbalistům Legie Varšava výhru 1:0 v Poznani. Vedoucí celek tabulky díky jeho gólu ze 17. minuty udržel osmibodový náskok před gliwickými obhájci titulu.

Bývalý reprezentant Pekhart se v Ekstraklase trefil po únorovém přestupu z Las Palmas podruhé. Čtyři dny po 31. narozeninách snadno doklepl do opuštěné branky míč, který se k němu snesl po nedorozumění domácího gólmana se spoluhráči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy