Po demonstraci v Riu zemřel televizní kameraman

ČTK ČTK
11. 2. 2014 23:30
Muže podle policie zřejmě smrtelně zranila rachejtle, odpálená jedním z radikálů
Demonstrace v Brazílii, ilustrační foto.
Demonstrace v Brazílii, ilustrační foto. | Foto: Reuters

Rio de Janeiro - Demonstrace proti zvýšení jízdného v brazilském Riu de Janeiro stála život televizního kameramana, který po těžkém zranění v pondělí zemřel v nemocnici. Informovala o tom v úterý agentura AFP. Stovky protestujících se minulý týden střetly s policií, vzduchem létaly gumové projektily a podomácku vyrobené výbušniny. Zraněno bylo celkem sedm lidí.

Kameraman televizní stanice TV Bandeirantes Santiago Andrade utrpěl při střetu policie s demonstranty u hlavního vlakového nádraží v Riu vážné zranění hlavy, po kterém byl v bezvědomí převezen do nemocnice. Měl proraženou lebku a ztratil část pravého ucha. V pondělí jej podle mluvčího televize lékaři prohlásili za mrtvého.

Policie podle brazilských médií pátrá po muži, který zřejmě odpálil rachejtli, jež Andradeho smrtelně zranila. Protest proti zvýšení jízdného ve veřejné dopravě o deset centů (přibližně dvě koruny) na tři realy (asi 26 Kč) byl zprvu poklidný, než se do něj zapojily skupiny radikálů. Mezi ně podle policie patří i hledaný muž.

Loni podobné protesty přerostly v celonárodní milionové demonstrace, které přiměly vládu levicové prezidentky Dilmy Rousseffové k některým ústupkům v sociální oblasti.

 

Právě se děje

Další zprávy