Plamenné střety ve městě mnoha náboženství

Plamenné střety ve městě mnoha náboženství
Izraelská pohraniční policie v prochází uličkami v okllí mešity Al-Aksá.
Útok na policii v uličkách Chrámové hory.
Oblast kterou získal Izrael v roce 1967, je nyní pod správou Islámské organizace Waqf.
Pro muslimy je oblast místem nanebevzetí Mohameda. Z místa pod slavným Skalním dómem. Je pro ně třetím nejsvatějším místem po Mece a Medíně.
Foto: Reuters
Reuters Vojtěch Marek Reuters, Vojtěch Marek
26. 10. 2009 11:56

Jeruzalém - Na Chrámové hoře v Jeruzalémě to opět vře. Muslimové se bouřili kvůli zprávám, že na horu míří radikální židovští osadníci. Házeli kameny, zasáhla proti nim izraelská policie. Na místě, které je posvátné pro Židy i muslimy, panuje napětí už dlouho. Podle židovské tradice stály na hoře židovské chrámy, podle muslimské se odsud vnzesl do nebes prorok Mohamed.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Ministři financí EU se shodli na plánu pro oživení ekonomik

Ministři financí zemí Evropské unie se dnes dohodli na tom, že země eurozóny budou moci k oživení ekonomik stižených koronavirovou krizí využívat bez jakýchkoli podmínek záchranný fond ESM. Po dnešní videokonfereci euroskupiny to oznámilo několik ministrů.

Shodu na vydání společných dluhopisů, o které stály zvláště nejpostiženější země jako Itálie a Španělsko, naproti tomu ministři nedosáhli. O dalších možných nástrojích mají podle nich rozhodnout lídři unijních zemí.

Podle francouzského ministra financí Bruna Le Maira dospěli ministři k "excelentní dohodě", která umožní zemím okamžitě využít půl bilionu eur (14 bilionů Kč) z ESM. Obdobná částka by měla být k dispozici později v novém fondu pro zotavení ekonomik. O jeho financování však kvůli vzájemným neshodám ministři nerozhodli.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Exploze kyslíkové nádoby při opravě bojleru poškodila dům nedaleko velvyslanectví ČR v Moskvě

Exploze kyslíkové tlakové nádoby dnes poškodila dům v centru Moskvy, který se nachází v bezprostřední blízkosti českého a slovenského velvyslanectví. Výbuch si vyžádal několik zraněných, uvedla ruská média s odvoláním na záchranáře. Podle mluvčího ambasády ČR jsou všichni pracovníci úřadu v pořádku. Záchranáři zprvu pátrali po desítce pohřešovaných osob, ale všichni o sobě dali brzo vědět, uvedla televize Rossija 24.

Exploze, která podle TASS nastala při opravě bojleru, poškodila desáté patro budovy stojící naproti velvyslanectví Slovenské republiky a vzdálené asi 150 metrů od české ambasády. "S velvyslanectvím je vše v pořádku, všichni pracovníci jsou v pořádku, budova nijak neutrpěla," ujistila slovenská ambasáda podle TASS.

Zdroj: ČTK
Další zprávy