Piráti v Nigérii unesli rusko-ukrajinskou posádku nákladní lodi

ČTK ČTK
8. 2. 2017 22:00
Piráti u nigerijského pobřeží unesli osmičlennou posádku nákladní lodi. Mezi unesenými je sedm osob s ruským občanstvím a jedna s ukrajinským. Informovala o tom ve středu agentura Reuters s odvoláním na prohlášení ruské ambasády v Nigérii. Ruské velvyslanectví požádalo o pomoc při pátrání po unesených nigerijské úřady. Podle pobočky lodní společnosti Briese Sechiffahrt v Petrohradu piráti unesli posádku nákladní lodi BBC Caribbean s pomocí menšího člunu, aniž by jedinkrát vystřelili.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

 

Právě se děje

před 47 minutami

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června, oznámila šéfka Sejmu

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června a případné druhé kolo o dva týdny později 12. července. Očekávaný termín voleb dnes oficiálně oznámila předsedkyně Sejmu, dolní komory polského parlamentu, Elžbieta Witeková.

Oznámené datum voleb chtěla vládnoucí strana Právo a spravedlnost (PiS). Její předseda Jaroslaw Kaczyński minulý týden rezolutně prohlásil, že volby budou nejpozději 28. června navzdory veškerým snahám opozice je překazit. Pohrozil přitom využitím "všech prostředků, jež má stát k dispozici".

Volby prezidenta byly původně vypsané na 10. května a PiS jejich konání chtěla prosadit za každou cenu i přes epidemii covidu-19. Umožnit to měl zákon o korespondenčním hlasování, jehož schválení ale zdržel Senát, v němž má většinu opozice. Proto se volby nekonaly ani do konce května.

Zdroj: ČTK
Další zprávy