Piráti, kteří útočili na ruský tanker, zmizeli v moři

ČTK ČTK
11. 5. 2010 15:20
Piráty pustili na svobodu, únosci se ale později střetli s ruskou lodí
Somálští piráti, ilustrační foto
Somálští piráti, ilustrační foto | Foto: Reuters

Moskva - Všichni somálští piráti, kteří se minulý týden pokusili unést ruský tanker v Indickém oceánu, jsou podle dnešních zpráv ruských médií po smrti.

Ruská agentura RIA Novosti s odvoláním na zdroje ruského ministerstva obrany oznámila, že pirátům se po střetu s ruskou vojenskou lodí nepodařilo dorazit k somálským břehům a "pravděpodobně" všichni zahynuli.

Piráti minulou středu u jemenského pobřeží  zadrželi ruský tanker Moscow University s 23 muži na palubě.

Po několika hodinách proti útočníkům zasáhl ruský torpédoborec Maršál Šapošnikov, který v oblasti ohrožené pirátskými bandami hlídkoval.

Při zásahu ruského komanda byl jeden z pirátů usmrcen, ostatních deset bylo zadrženo. Posádka tankeru se před útočníky skryla v uzavřeném prostoru.

Podle původních informací mělo Rusko v úmyslu zadržené piráty soudit v Moskvě. Když se ale ukázalo, že podobný postup by odporoval normám mezinárodního práva, byli zadržení piráti v pátek propuštěni na svobodu.

Předpokládalo se, že na svém nafukovacím člunu dorazí do domovského přístavu v Somálsku.

Podle dnešních informací ruských zdrojů se ale člun pirátů nedlouho po jejich propuštění ztratil ze zaměřovacích radarů.

Agentura RIA Novosti uvedla, že posádka ruského torpédoborce pirátům před propuštěním zabavila navigační přístroje a zbraně.

Po hodině plavby pirátský člun zmizel.


 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy