Pětileté dítě drželi rodiče v kravíně, umí jen bučet

ČTK ČTK
27. 7. 2012 10:07
Když holčička z Uralu překážela své matce a otčímovi, zamykali ji do skříně
Pětiletou holčičku drželi rodiče zavřenou v chlévu s kravami. Neumí mluvit a jenom bučí. Ilustrační foto.
Pětiletou holčičku drželi rodiče zavřenou v chlévu s kravami. Neumí mluvit a jenom bučí. Ilustrační foto. | Foto: Karel Toman

Moskva - Pětiletou holčičku z Uralu, jejíž jméno úřady nezveřejnily, rodiče po většinu jejího života drželi zavřenou v chlévu s kravami.

Prý neumí mluvit a jenom bučí, informovala ruská média.

Na případ policii upozornil jeden z obyvatel vesnice Žulanovo v Permském kraji.

Ukázalo se, že holčička je celé dny s hospodářskými zvířaty, hraje si s nedopalky cigaret a na podzim a v zimě skoro nechodí ven, protože nemá prakticky žádné oblečení.

Když překážela své matce a otčímovi, kteří mají problém s alkoholem, zamykali ji prý do skříně, napsal na svých internetových stránkách Moskovskij Komsomolec. Otčím ji často bil.

Týraná dívka je nyní v péči krizového centra. Nemá žádné návyky obvyklé pro děti jejího věku, nejí pevnou stravu a ze všeho nejraději má mléko, které pije rovnou z kastrolu.

"Je sice dobře, že měla aspoň nějaký kontakt s rodiči, že slyšela lidskou řeč," řekla dětská psycholožka Světlana Lukičevová. "Ale jsou známé případy, kdy děti vyrůstající se zvířaty, která je prakticky vychovávala, se nemohli naučit lidskou řeč."

V tomtéž regionu úřady před časem rodičům vzaly sedmiměsíčního chlapečka, který se živil nakládanými okurkami a bramborovými lupínky, které zůstávaly na stole.

 

Právě se děje

před 55 minutami

U Černožic se při předjíždění čelně střetla dvě vozidla, tři lidé zemřeli

Při dopravní nehodě u Černožic na Královéhradecku v neděli dopoledne zemřeli tři lidé. Silnice I/33 je uzavřena, policie dopravu odklání po jiné trase, řekla mluvčí krajské policie Alena Kacálková.

U Černožic se srazila dvě osobní auta. Ředitel dopravní policie Jiří Zlý uvedl, že jedno z osobních vozidel předjíždělo, přičemž se čelně srazilo s protijedoucím autem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy