Pesticidy v japonském jídle. Policie má podezřelého

ČTK ČTK
26. 1. 2014 12:32
Po konzumaci otrávených výrobků po celé zemi onemocnělo na 2800 lidí.
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Thinkstock

Tokio - Japonská policie v sobotu zatkla muže, kterého podezřívá, že v továrně na mražené jídlo úmyslně přidával do výrobků pesticid. Informovala o tom dnes agentura AP. Po konzumaci otrávených výrobků po celé zemi onemocnělo na 2800 lidí.

Zatčeným je 49letý Tošiki Abe, zaměstnanec závodu výrobce potravin Maruha Nichiro, kde se otrávené potraviny našly. Muž obvinění odmítá.

Firma Maruha Nichiro začala 29. prosince stahovat z pultů 6,4 milionu balíčků mražených produktů s tím, že v některých z nich byla zjištěna vysoká hladina pesticidů. Firmě si údajně telefonicky stěžovaly statisíce zákazníků. Někteří z nich hlásili zdravotní problémy či podivný zápach výrobků, jiní se dotazovali na způsob vrácení zakoupeného zboží.

Po požití pizz, kroket či palačinek s vyšším obsahem prostředku na hubení hmyzu mělo zdravotní problémy na 2800 lidí, kteří si stěžovali na zvracení a průjmy. Nikdo z nich nebyl v ohrožení života, případ přesto těžce nahlodal důvěru spotřebitelů.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Exhejtman Zimola chce jako člen ČSSD kandidovat za Změnu 2020 v krajských volbách

Předseda jihočeské sociální demokracie Jiří Zimola hodlá v krajských volbách v příštím roce kandidovat za hnutí Změna 2020. Jedná se podle něj o hnutí členů ČSSD i nestraníků. Za Změnu 2020 by mohli kandidovat i někteří další lidé z vedení jihočeské sociální demokracie.

"Nemáme v plánu střílet do nohy ČSSD a ani stranu nějak štěpit. Je to určitá vize, s níž chceme do voleb jít, a vycházíme z modelu, který využil Michal Šmarda," uvedl Jiří Zimola. Řekl, že Šmarda loni v komunálních volbách v Novém Městě na Moravě jako člen sociální demokracie vedl formaci Lepší Nové Město a stal se starostou. Předseda jihočeské ČSSD dodal, že Změna 2020 se otevře i adeptům z řad nestraníků, kteří prý nechtějí figurovat na kandidátní listině sociální demokracie.

Další zprávy