Peru zasáhlo silné zemětřesení, cítili ho i v Brazílii a Bolívii

ČTK ČTK
24. 8. 2018 13:03
Amazonský region ve středním Peru v pátek zasáhlo silné zemětřesení, které bylo patrné i v sousední Brazílii a Bolívii. Podle americké geologické služby USGS mělo sílu 7,1 stupně a jeho ohnisko bylo v hloubce asi 610 kilometrů. Podle místních úřadů nehrozí přívalová vlna tsunami. Zatím nejsou ani zprávy o obětech, zraněných či vážnějších škodách. Epicentrum otřesů bylo v regionu Ucayali, který leží ve středním Peru v Amazonii u brazilských hranic. Zemětřesení udeřilo pár minut po čtvrté hodině ranní místního času (po 11:00 SELČ). Zemětřesení jsou v Peru poměrně častá, podobně silné zemětřesení zasáhlo letos v lednu jih země. Sílu mělo 7,3 stupně.
Panamerická dálnice - po zemětřesení. Záběr pochází z úseku u města Chincha.
Panamerická dálnice - po zemětřesení. Záběr pochází z úseku u města Chincha. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Sanders v průzkumu dále sílí, Bidenovi přebírá černošské voliče

Americký senátor Bernie Sanders si v průzkumu upevnil vedení v boji o prezidentskou nominaci Demokratické strany. Svému rivalovi Joe Bidenovi navíc přebírá černošské voliče, kteří dosud bývalého viceprezidenta upřednostňovali. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění společnosti Ipsos, jehož výsledky dnes zveřejnila agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Producent Weinstein skončil po odsuzujícím verdiktu v nemocnici

Bývalému filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi se cestou od soudu do vězení přitížilo a musel být převezen do nemocnice. Stalo se tak poté, co jej porota v pondělí uznala vinným ze sexuálního napadení a z lehčí formy znásilnění, za což mu hrozí až 29letý trest vězení. Dnes o tom informovala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy