Peru zasáhlo silné zemětřesení, cítili ho i v Brazílii a Bolívii

ČTK ČTK
24. 8. 2018 13:03
Amazonský region ve středním Peru v pátek zasáhlo silné zemětřesení, které bylo patrné i v sousední Brazílii a Bolívii. Podle americké geologické služby USGS mělo sílu 7,1 stupně a jeho ohnisko bylo v hloubce asi 610 kilometrů. Podle místních úřadů nehrozí přívalová vlna tsunami. Zatím nejsou ani zprávy o obětech, zraněných či vážnějších škodách. Epicentrum otřesů bylo v regionu Ucayali, který leží ve středním Peru v Amazonii u brazilských hranic. Zemětřesení udeřilo pár minut po čtvrté hodině ranní místního času (po 11:00 SELČ). Zemětřesení jsou v Peru poměrně častá, podobně silné zemětřesení zasáhlo letos v lednu jih země. Sílu mělo 7,3 stupně.
Panamerická dálnice - po zemětřesení. Záběr pochází z úseku u města Chincha.
Panamerická dálnice - po zemětřesení. Záběr pochází z úseku u města Chincha. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 2 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

před 2 hodinami

K Bermudám se blíží hurikán Humberto, udeřit má na sever ostrovů

Obyvatelé Bermud se připravují na příchod hurikánu Humberto, který by souostroví vzdálené asi tisíc kilometrů východně od amerického pobřeží mohl zasáhnout ve středu večer místního času (ve čtvrtek časně ráno SELČ). Lidé zabedňují okna svých domů, obchody se zavírají, doprava se zastavila a zdravotnická zařízení jsou v pohotovosti. Bermudská vláda povolala na pomoc příslušníky armádního sboru. Humberto, který byl ještě před třemi dny tropickou bouří, už se na pětistupňové hurikánové škále dostal na třetí stupeň. Informace Národního střediska pro hurikány (NHC) hovoří o tom, že střed živlu se pohybuje asi 300 kilometrů západně od Bermud a míří k ostrovům rychlostí kolem 26 kilometrů za hodinu.

Další zprávy