Obrazem: Perný den na Kypru, banky se otevřely po skoro dvou týdnech

Obrazem: Perný den na Kypru, banky se otevřely po skoro dvou týdnech
Na masivní poptávku po penězích se státní aparát přichystal v předstihu. Do kyperské centrální banky už večer dorazily kontejnery plné bankovek.
"Poklad" byl intenzivně střežen po zuby ozbrojenými policisty.
Ostře střežená kolona převážela do centrální banky několik kontejnerů plných peněz. Kolik eur kamiony vezly, nebylo z bezpečnostních důvodů prozrazeno.
Rušno bylo po rozednění také na pobočkách největší kyperské banky Bank of Cyprus. Její zaměstnanci se chystali na masivní příliv klientů, kteří si sem ve čtvrtek přijdou vybrat peníze. V bance se proto otevíraly sejfy nadité bankovkami...
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters Dan Poláček Zahraničí, Reuters, Dan Poláček
28. 3. 2013 11:55

Kyperské banky po dvanácti dnech otvírají. Míří k nim rozzlobení klienti, kteří se chtějí dostat ke svým penězům. Policie je v pohotovosti - pomáhá jí i soukromá bezpečnostní agentura. Ve střehu byla ostatně už v noci, kdy kamiony přivezly na Kypr peníze z frankfurtské Evropské centrální banky. Podívejte se na fotografie.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy