reklama
 
 

Periskop: Zlatý úsvit může do voleb, jeho lídr je ve vazbě

Aktualizováno 12. 5. 2014 15:04
reklama
Pondělí 12. května: Zprávy ze světa v rychlém přehledu.

Periskop: Zlatý úsvit může do voleb, jeho lídr je ve vazbě

Souhrn událostí

reklama
KLDR

Rétorická přestřelka

Rétorická bitva mezi znepřátelenými korejskými státy se dnes dále vystupňovala, když mluvčí jihokorejského ministerstva obrany Kim Min-sok prohlásil, že KLDR "není skutečnou zemí a musí brzy zmizet".

Mluvčí tak reagoval na nejnovější kritiku ze strany Severní Koreje. Pchjongjang dnes obvinil Washington a Soul, že vykonstruovaly výsledky vyšetřování, podle něhož KLDR vyslala do Jižní Koreje malé pozorovací bezpilotní letouny. KLDR také opětovně urazila jihokorejskou prezidentku.

Foto: Severokorejský vůdce Kim Čong-un - ČTK In this undated photo released by the Korean Central News Agency and distributed in Tokyo by the Korea News Service on Jan. 25, 2012, North Korean new leader Kim Jong Un | Foto: ČTK
Jordánsko

Pátá oběť viru

Jordánské ministerstvo zdravotnictví dnes ohlásilo pátý případ úmrtí na koronavirus MERS v Jordánsku. Padesátiletý muž byl zaměstnancem jedné soukromé nemocnice.

Saúdská Arábie, na niž připadá od roku 2012 nejvíce úmrtí, vyhlásila přísná opatření pro osoby, které jsou v kontaktu s velbloudy. Letos v dubnu se totiž začalo hovořit i o možnosti, že nositeli viru jsou právě tato zvířata.

Foto: Jak vypadá v Indii velký trh s velbloudy Camels walk as their herders lead them to an area to wait for customers at Pushkar Fair in the desert Indian state of Rajasthan November 23, 2012. Many international and domestic tourists throng to Pushkar to witness one of the most colourful and popular fairs in India. Thousands of animals, mainly camels, are brought to the fair to be sold and traded. REUTERS/Danish Siddiqui (INDIA - Tags: SOCIETY ANIMALS ENVIRONMENT TPX IMAGES OF THE DAY) Published: Lis. 23, 2012, 8:07 dop. | Foto: Reuters
Řecko

Zlatý úsvit míří do voleb

Řecký Nejvyšší soud povolil neonacistické straně Zlatý úsvit účast v nadcházejících květnových volbách do Evropského parlamentu.

Extremistický Zlatý úsvit se bude o hlasy voličů ucházet navzdory tomu, že jeho lídr a pět dalších zákonodárců jsou od loňska ve vazbě kvůli obvinění z členství ve zločinecké organizaci, informovala AP.

Zlatý úsvit - Germenis Foto: Reuters
DR Kongo

Ušlapáni na stadionu

Při ostře sledovaném zápase na fotbalovém stadionu v konžské metropoli Kinshasa vypukly v neděli násilnosti a v následné tlačenici zemřelo nejméně 15 lidí.

Dalších 24 osob bylo raněno, informovala AFP s odvoláním na konžské ministerstvo vnitra.

Na zaplněném stadionu v Kinshase sledovali diváci rozhodující utkání ligového finále domácího týmu ASV s týmem Mazembe.

Indie

Volební maraton končí

V Indii se chýlí ke konci parlamentní volby, v nichž mohlo hlasovat až  815 milionů oprávněných voličů. Dosud největší demokratické hlasování v historii lidstva trvalo celkem pět týdnů.

Dnes, v poslední den voleb, může hlasovat 66 milionů občanů ve státech Uttarpradéš, Bihár a Bangla. Výsledky mají být známé 16. května.

Volby v Indii Foto: Reuters
Jemen

Útok dronu

Východně od jemenského Saná dnes při útoku bezpilotního letadla v provincii Maríb přišlo o život šest členů teroristické organizace Al-Káida.

Policie později oznámila i přestřelku u prezidentského paláce v Saná.

autor: Kateřina Vítková | 12. 5. 2014 10:13

    Pokračujte dál

    Hlavní zprávy

    reklama
    reklama