Periskop: Siamská dvojčata z Indie sdílejí jedno tělo

Přenos skončil
Pátek 14. března: Zprávy ze světa v rychlém přehledu
Foto: Tomáš Kunc

Zajímá vás dění ve světě, ale nemáte čas sledovat celý den zahraniční agentury a zpravodajské servery? Zde najdete vybrané několikavěté zprávy, které by vám měly poskytnout obrázek o tom zajímavém i důležitém, co se dnes ve světě odehrálo. Nečiníme si ambici dodat úplný přehled veškerého světového dění, chtěli bychom ale, aby vás bavil a byl pro vás užitečným průvodcem.

Sledujte Periskop na Twitteru.


Přenos skončil

Syrského ministra čeká operace srdce

Syrský ministr zahraničí Valíd Mualim byl s akutními zdravotními potížemi hospitalizován v Bejrútu. Podle neoficiálních zpráv měl dýchací a oběhové problémy.

Třiasedmdesátiletý šéf syrské diplomacie bude muset podstoupit operaci srdce, oznámila agentura Reuters s odvoláním na nejmenované lékařské zdroje. Kdy se tak stane, ale zdroje neupřesnily.

Foto: Reuters

Vandal, co nemá rád Annu Frankovou?

Japonská policie zatkla muže, který je podezřelý, že v jedné z tokijských knihoven vytrhal stránky z knih vztahujících se k mladé oběti holocaustu Anně Frankové. Muž se prý přiznal, ale jeho motiv je nejasný.

V únoru japonští policisté oznámili, že ve veřejných knihovnách po celé metropoli neznámí vandalové poničili více než 300 knih. Všechny měly společné to, že je bylo možné v knihovní elektronické databázi vyhledat pod klíčovým slovem "Anna Franková".

Dvě hlavy, jedno tělo

V Indii se narodila siamská dvojčata, která sdílejí jedno tělo, vlastní mají pouze hlavu.

"Ano, můžu potvrdit, že je to skutečně pravda. Narodila se u nás zdravá holčička se dvěma hlavami. V současné době se jí daří dobře," řekl ABC News ředitel nemocnice Cygnus JK Hindu Hospital Ashish Sehgal.

To, že čeká siamská dvojčata, žena netušila, protože si nemohla dovolit zaplatit za ultrazvuk.

 

Siamská dvojčata

Siamská dvojčata | Video:

Výsadek v Arktidě

Prapor 350 ruských výsadkářů v pátek uskutečnil úspěšný výsadek z letounů IL-76 a přistál na ostrově Kotělnyj v Severním ledovém oceánu.

Parašutisté při cvičení během 40 minut dokázali ovládnout letiště a zlikvidovat mobilní skupiny nepřítele.

Oznámily to ruské tiskové agentury s tím, že šlo o první hromadný výsadek parašutistů a bojové techniky v Arktidě v ruských dějinách.

Papež míří do Kongresu

Předseda americké Sněmovny reprezentantů John Boehner oficiálně pozval papeže Františka, aby promluvil na společné schůzi obou komor amerického Kongresu.

Boehner podle agentury AP zdůraznil, že František inspiroval miliony lidí způsobem své pastorační práce.

Podmínka pro režiséra

Bratislavský soud uložil podmínku známému režisérovi Dušanovi Rapošovi za daňový únik, napsal dnes slovenský list Nový čas.

Rapoš, který se proslavil komediemi Fontána pro Zuzanu 1, 2 a 3, před deseti lety uvedl v daňovém přiznání nepravdivé údaje, a podle deníku tak stát přišel o 69 000 eur (zhruba 1,9 milionu korun).

Šedesátiletý Rapoš své pochybení uznal a s prokurátorem se dohodl na trestu tři roky vězení s odkladem na pět let. Zároveň musí zmiňovaný dluh na daních dodatečně zaplatit.

 

V Anglii se zřítil vrtulník

Čtyři lidé pravděpodobně zahynuli při letecké nehodě na východě Anglie, kde se ve čtvrtek večer zřítil civilní vrtulník. Oznámila to místní policie.

Neštěstí se odehrálo poblíž vsi Gillingham v odlehlé části hrabství Norfolk.

Není dosud jasné, co nehodu způsobilo. Očití svědci však hovořili o husté mlze v oblasti, kde se vrtulník zřítil.

Michal Žák Kateřina Vítková Michal Žák, Kateřina Vítková
Aktualizováno 14. 3. 2014 14:59
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při požáru panelového domu v Kladně zemřela žena, 14 zraněných

Při požáru panelového domu v Kladně v noci na dnešek zemřela žena. Zraněno bylo 14 lidí a hasiči evakuovali 115 lidí. Příčinu vzniku ohně bude zjišťovat vyšetřovatel, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Hasiči na místo vyjížděli před 03:30. "V době příjezdu hasičů byl byt v 11. patře požárem kompletně zasažen a požár se rozšířil i do bytu nad ním do 12. patra," uvedl Svoboda. Na místě zasahovaly desítky hasičů, zhruba po hodině byl oheň pod kontrolou.

"V bytě zasaženém výbuchem a následným požárem nalezena žena ročník 1958 bez známek života. Další osoba z tohoto bytu, muž ročník 1958 z bytu vyběhl ven, nyní je s popáleninami hospitalizován," informovali policisté na twitteru.

Podle mluvčí středočeské záchranné služby Petry Effenbergerové bylo na místě 13 posádek záchranářů. Ošetřili 13 lidí, kteří se nadýchali kouře, po nezbytné péči na místě pak většinu převezli do kladenské nemocnice. "Jedna osoba byla vážně popálená. Po intenzivní péči včetně připojení na umělou plicní ventilaci byla převezena do pražské nemocnice Vinohrady," dodala mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy