reklama
 
 

Periskop: Siamská dvojčata z Indie sdílejí jedno tělo

Aktualizováno 14. 3. 2014 14:59
reklama
Pátek 14. března: Zprávy ze světa v rychlém přehledu

Periskop: Siamská dvojčata z Indie sdílejí jedno tělo

Souhrn událostí

reklama
Sýrie

Syrského ministra čeká operace srdce

Syrský ministr zahraničí Valíd Mualim byl s akutními zdravotními potížemi hospitalizován v Bejrútu. Podle neoficiálních zpráv měl dýchací a oběhové problémy.

Třiasedmdesátiletý šéf syrské diplomacie bude muset podstoupit operaci srdce, oznámila agentura Reuters s odvoláním na nejmenované lékařské zdroje. Kdy se tak stane, ale zdroje neupřesnily.

Konference o Sýrii - Valíd Mualim
Japonsko

Vandal, co nemá rád Annu Frankovou?

Japonská policie zatkla muže, který je podezřelý, že v jedné z tokijských knihoven vytrhal stránky z knih vztahujících se k mladé oběti holocaustu Anně Frankové. Muž se prý přiznal, ale jeho motiv je nejasný.

V únoru japonští policisté oznámili, že ve veřejných knihovnách po celé metropoli neznámí vandalové poničili více než 300 knih. Všechny měly společné to, že je bylo možné v knihovní elektronické databázi vyhledat pod klíčovým slovem "Anna Franková".

Indie

Dvě hlavy, jedno tělo

V Indii se narodila siamská dvojčata, která sdílejí jedno tělo, vlastní mají pouze hlavu.

"Ano, můžu potvrdit, že je to skutečně pravda. Narodila se u nás zdravá holčička se dvěma hlavami. V současné době se jí daří dobře," řekl ABC News ředitel nemocnice Cygnus JK Hindu Hospital Ashish Sehgal.

To, že čeká siamská dvojčata, žena netušila, protože si nemohla dovolit zaplatit za ultrazvuk.

 

Siamská dvojčata
Rusko

Výsadek v Arktidě

Prapor 350 ruských výsadkářů v pátek uskutečnil úspěšný výsadek z letounů IL-76 a přistál na ostrově Kotělnyj v Severním ledovém oceánu.

Parašutisté při cvičení během 40 minut dokázali ovládnout letiště a zlikvidovat mobilní skupiny nepřítele.

Oznámily to ruské tiskové agentury s tím, že šlo o první hromadný výsadek parašutistů a bojové techniky v Arktidě v ruských dějinách.

Vatikán

Papež míří do Kongresu

Předseda americké Sněmovny reprezentantů John Boehner oficiálně pozval papeže Františka, aby promluvil na společné schůzi obou komor amerického Kongresu.

Boehner podle agentury AP zdůraznil, že František inspiroval miliony lidí způsobem své pastorační práce.

Slovensko

Podmínka pro režiséra

Bratislavský soud uložil podmínku známému režisérovi Dušanovi Rapošovi za daňový únik, napsal dnes slovenský list Nový čas.

Rapoš, který se proslavil komediemi Fontána pro Zuzanu 1, 2 a 3, před deseti lety uvedl v daňovém přiznání nepravdivé údaje, a podle deníku tak stát přišel o 69 000 eur (zhruba 1,9 milionu korun).

Šedesátiletý Rapoš své pochybení uznal a s prokurátorem se dohodl na trestu tři roky vězení s odkladem na pět let. Zároveň musí zmiňovaný dluh na daních dodatečně zaplatit.

 

Velká Británie

V Anglii se zřítil vrtulník

Čtyři lidé pravděpodobně zahynuli při letecké nehodě na východě Anglie, kde se ve čtvrtek večer zřítil civilní vrtulník. Oznámila to místní policie.

Neštěstí se odehrálo poblíž vsi Gillingham v odlehlé části hrabství Norfolk.

Není dosud jasné, co nehodu způsobilo. Očití svědci však hovořili o husté mlze v oblasti, kde se vrtulník zřítil.

autoři: Michal Žák, Kateřina Vítková | 14. 3. 2014 9:57

    Pokračujte dál

    Hlavní zprávy

    reklama
    reklama