Pavel Telička bude místopředsedou Evropského parlamentu, zvolili ho už v prvním kole

Domácí ČTK Domácí, ČTK
18. 1. 2017 11:23
Místopředsedou Evropského parlamentu se stal český europoslanec za ANO Pavel Telička, zvolen byl už v prvním kole. V příštím dvaapůlletém období tak bude jedním ze 14 zástupců nového předsedy EP Antonia Tajaniho. V předchozím období, tedy od posledních voleb v roce 2014, Česká republika svého zástupce mezi místopředsedy EP neměla. Předtím ale zastávali tuto funkci tři čeští europoslanci Miroslav Ouzký (ODS; 2004–2007), Libor Rouček (ČSSD; 2009–2012) a Oldřich Vlasák (ODS; 2012–2014). Místopředsedové jsou členy předsednictva Evropského parlamentu. V případě nepřítomnosti předsedy řídí plenární zasedání a předseda na ně může delegovat také jiné povinnosti, úkoly nebo pravomoci.
Pavel Telička europoslanec a bývalý eurokomisař
Pavel Telička europoslanec a bývalý eurokomisař | Foto: DVTV
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Brno už prodalo na imaginární zápas lístky za milion korun

Fotbalová Zbrojovka Brno už prodala na imaginární zápas se Slavií na pomoc v boji s novým koronavirem vstupenky v hodnotě milion korun. Momentálně druholigový klub si dal za cíl virtuálně vyprodat někdejší slavný stadion za Lužánkami, kam v říjnu 1996 přišlo na zápas s Pražany 44.120 diváků, což je dosud nejvyšší návštěva v české lize.

Výtěžek z prodeje virtuálních lístků získá brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích na boj s nemocí COVID-19. Do akce se zapojila i Slavia. Podle brněnského klubu fanoušci koupili zatím pět tisíc lístků, které se prodávají za 200 korun.

V Česku si fanoušci mohou kupovat virtuální lístky i na další dva zápasy. Olomouc si připomíná slavné utkání s Realem Madrid a Jablonec pak v neděli imaginárně "odehraje" podještědské derby s Libercem. Výtěžek poputuje rovněž do tamních nemocnic.

Další zprávy