reklama
 
 

Šéf americké Sněmovny reprezentantů Paul Ryan přijede v březnu do Prahy

2. 2. 2018 12:14
Předseda Sněmovny reprezentantů amerického Kongresu je po prezidentovi a viceprezidentovi třetím nejvyšším ústavním činitelem v USA.

Praha - Předseda Sněmovny reprezentantů amerického Kongresu, republikán Paul Ryan, v březnu navštíví Prahu. Na svém účtu na Twitteru o tom informoval Radek Vondráček, předseda české Poslanecké sněmovny, kterému to ve středu sdělil americký velvyslanec v Praze Steve King.

Předseda Sněmovny reprezentantů je po prezidentovi a viceprezidentovi třetím nejvyšším ústavním činitelem v USA.

V prezidentských volbách v roce 2012 si navíc republikánský kandidát Mitt Romney vybral Paula Ryana za svého kandidáta na viceprezidenta.

Šestasedmdesátiletý velvyslanec King žil před svým pražským angažmá ve Wisconsinu ve stejném městě, odkud je i osmačtyřicetiletý Paul Ryan. V Janesville bydleli ve stejné čtvrti, jejich rodiny i oba muži se osobně velmi dobře znají.

Jako teenager Ryan v roce 1988 pomáhal Kingovi v jeho tehdejší neúspěšné kampani ve volbách do amerického Senátu. King pak na oplátku vedl Ryanovu kampaň v roce 1998, kdy byl poprvé zvolen do Kongresu. King měl na starosti i následné Ryanovy kampaně za znovuzvolení.

autor: Daniel Anýž | 2. 2. 2018 12:14

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama