Pátrání po zmizelém boeingu bylo přerušeno, osud MH370 zůstává záhadou

Zahraničí Zahraničí
22. 7. 2016 10:12
Malajsie, Austrálie a Čína souhlasily s pozastavením hledání ztraceného malajsijského letadla. Let MH370 zmizel spolu s 239 pasažéry na palubě z radarů v březnu 2014, mnoho pozůstalých ale stále trvá na pokračování hledání vraku. Pátrací tým vedený Australany se ho snažil najít v jižní části Indického oceánu pomocí sonarů a podmořských dronů. K žádnému posunu v pátrání však nedošlo. Podle agentury Reuters malajsijské úřady zdůrazňují, že hledání nebylo ukončené, ale pouze se pozastaví poté, co se prohledá zbylých 120 tisíc kilometrů čtverečních v Indickém oceánu.
Pátrání po letu MH370 se v Indickém oceánu údajně blíží k úspěšnému konci. Podle australského premiéra znají polohu černých skříněk "plus minus pár kilometrů".
Pátrání po letu MH370 se v Indickém oceánu údajně blíží k úspěšnému konci. Podle australského premiéra znají polohu černých skříněk "plus minus pár kilometrů". | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 minutami

Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání

Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání. V papírové podobě ho bude možné podat do 3. května, v elektronické verzi pak až do 1. června. Na Twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Lhůtu pro podání přiznání k dani z příjmu stát prodlužoval kvůli koronavirové krizi už loni. 

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Vláda prodloužila nulovou sazbu DPH na respirátory o dva měsíce

Vláda prodloužila zrušení daně z přidané hodnoty (DPH) na respirátory kategorie FFP2 a vyšší. Nulová sazba bude platit další dva měsíce až do 3. června. Na Twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Dočasné zrušení 21procentní daně vláda zavedla na začátku února a původně měla platit dva měsíce. Chtěla tím podpořit snížení cen respirátorů při jejich povinném zavádění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy