Pátrání po zmizelém boeingu bylo přerušeno, osud MH370 zůstává záhadou

Zahraničí Zahraničí
22. 7. 2016 10:12
Malajsie, Austrálie a Čína souhlasily s pozastavením hledání ztraceného malajsijského letadla. Let MH370 zmizel spolu s 239 pasažéry na palubě z radarů v březnu 2014, mnoho pozůstalých ale stále trvá na pokračování hledání vraku. Pátrací tým vedený Australany se ho snažil najít v jižní části Indického oceánu pomocí sonarů a podmořských dronů. K žádnému posunu v pátrání však nedošlo. Podle agentury Reuters malajsijské úřady zdůrazňují, že hledání nebylo ukončené, ale pouze se pozastaví poté, co se prohledá zbylých 120 tisíc kilometrů čtverečních v Indickém oceánu.
Pátrání po letu MH370 se v Indickém oceánu údajně blíží k úspěšnému konci. Podle australského premiéra znají polohu černých skříněk "plus minus pár kilometrů".
Pátrání po letu MH370 se v Indickém oceánu údajně blíží k úspěšnému konci. Podle australského premiéra znají polohu černých skříněk "plus minus pár kilometrů". | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Saúdská Arábie povolí účast na pouti do Mekky jen 60 000 místních obyvatel

Saúdská Arábie letos povolí účast na tradiční velké náboženské pouti do Mekky jen 60 000 místních obyvatel očkovaným proti covidu-19. Země to oznámila prostřednictvím státní tiskové agentury SPA. Tradiční muslimský rituál nazývaný arabsky hadždž začne v polovině července.

"Těm, kteří budou chtít vykonat hadždž, musí být 18 až 65 let, nesmí trpět chronickou nemocí a musí být očkovaní," upřesnilo ministerstvo, které má v Saúdské Arábii organizaci náboženské pouti na starosti.

Už loňské pouti hadždž, jež je jedním z pěti pilířů islámu a má ji vykonat aspoň jednou za život každý věřící, jemuž to zdraví dovolí, se kvůli koronaviru mohlo zúčastnit jen 10 000 lidí, kteří v zemi žijí. Dvě třetiny tvořili místní usedlíci z řad 160 různých národností, zbytek byli zaměstnanci bezpečnostních složek a lékařský personál. Ještě v roce 2019 se na pouť vydalo 2,5 milionu věřících.

Zdroj: ČTK
Další zprávy