Pastor s tetováním 666 tvrdí, že je Bůh

Red Zah, CNN
21. 2. 2007 0:00
Miami - Pro své následovníky je zakladatel vlastní církve Jose Luis de Jesus Miranda Bohem. Kritici varují: Je to fanatik!
Foto: Creciendoengracia

"Duch, který je ve mně, je stejným duchem, který byl v Ježíši Nazaretském," tvrdí o sobě sám Miranda.

Rodák z Portorika, který si odseděl několik let ve vězení za menší zločiny a netají se tím, že byl závislý na heroinu, založil svoji církev před dvaceti lety v Miami.

Jeho příznivcům je vštěpováno, že nemohou udělat v božích očích nic zlého, protože ten je má rád takové, jací jsou.

Chudoba není pro nás

Na rozdíl od jiných sekt či církví, které za poslední roky ve Spojených státech vznikly, jsou Mirandovi příznivci atypickou náboženskou skupinou.

Opovrhují chudobou a sám "pan božský" se vozí ve vozech značek BMW nebo Lexus a na rukou nosí drahé Rolexy posázené diamanty. Poděkovat za ně může především štědrým následovníkům.

  • Oficiální stránky církve Creciendo en Gracia NAJDETE ZDE

A aby toho nebylo málo, na paži mu září vytetované tři šestky, symbol Satana - Antikrista. "Antikrist není zlý, je následníkem Ježíše na Zemi, nejlepší osoba na světě," dodává Miranda.

Kritici varují: Je to fanatik

Experti i křesťanští vůdci se budoucího vývoje v "církvi" bojí.

| Foto: Aktuálně.cz

"Je v hlavách svých následovníků," tvrdí profesor Daniel Alvarez, náboženský expert na floridské univerzitě. "De Jesus mluví s takovým přesvědčením jako kdysi David Koresh nebo Jim Jones."

Alvarezem zmiňovaní náboženští fanatici zemřeli spolu se svými příznivci. David Koresh v roce 1993 v texaském městečku Waco, když jeho farmu obléhanou agenty FBI pohltily plameny, Jim Jones už v roce 1978 v jihoamerické Guyaně, kde zorganizoval masovou sebevraždu 900 lidí.

Mirandovi jeho lidé zatím věří jak to, že je Bohem, tak i to, že jejich církev bude jednou hybnou silou světového náboženství.

"Mluví o mně jako o Proroku. Trvalo to nějaký čas, než jsem zjistil, co po mě chtějí, na co již 200 let čekají," tvrdí Miranda s tím, že ke svému rozhodnutí založit církev dospěl až poté, co ho navštívili andělé.

 

Právě se děje

před 29 minutami

D1 na Vysočině klouže, varují silničáři. V noci sněžilo, vyjely desítky sypačů

Okolo Jihlavy na 115. kilometru dálnice D1 platí varování před náledím, mezi 90. a 120. kilometrem může být vozovka kluzká. Podle dispečinku krajské správy silnic v kraji přes noc sněžilo, venku byly desítky sypačů. Na silnicích uvízlo několik kamionů, po ránu ale problémy se sjízdností silničáři nezaznamenali.

Sněžilo už v neděli v podvečer. "Venku bylo asi 90 sypačů, jelikož sněžilo i v noci, začaly znovu jezdit asi ve 2:00. Sem tam nějaký kamion v noci někde klouzal, ale teď už to jezdí," řekl dispečer.

Přes den bude na Vysočině zataženo, sněhových přeháněk ale bude podle meteorologů ubývat. Večer se může ojediněle tvořit mlha. Nejvyšší odpolední teploty budou od jednoho do tří stupňů Celsia.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Britský princ Harry řekl, že je smutný, že musel vzdát svých královských povinností. Královně a lidem chtěl prý sloužit dál

35letý Harry to uvedl v projevu před zástupci své charitativní organizace na podporu lesothských dětí Sentebale Harry podle agentury Reuters řekl, že konečný výsledek není tím, co zamýšlel, jinak to podle něj však nebylo možné. 

Buckinghamský palác v sobotu oznámil, že princ Harry a jeho choť Meghan už nebudou disponovat titulem královská výsost, nebudou plnit pracovní povinnosti plynoucí z příslušnosti ke královské rodině a nebudou placeni z veřejných prostředků.

"Doufám, že snadněji pochopíte, k čemu jsme dospěli, že si nechám odstup od všeho, co jsem znal, abych učinil krok směrem k tomu, co bude doufám pokojnější život," prohlásil Harry. S manželkou Meghan předtím oznámili, že chtějí své povinnosti omezit, finančně se osamostatnit a žít střídavě v Británii a Severní Americe.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Miliardář Skala prodal budovu Albatrosu na Národní třídě, píše list

Bývalý Dům dětské knihy a sídlo nakladatelství Albatros na rohu Národní třídy a ulice Na Perštýně v Praze koupil od realitního magnáta Václava Skaly byznysmen Daniel Farnbauer. Uvedl to v pondělí deník E15. Albatros v minulých letech prodělal rozsáhlou rekonstrukci, která skončila loni na podzim. Osm z deseti podlaží si podle deníku následně pronajala coworkingová společnost Spaces.

Skala vlastnil Albatros jako fyzická osoba, nikoli přes svou Pražskou správu nemovitostí (PSN). Farnbauer budovu kupuje prostřednictvím firmy Real Estate Albatros. Ani jedna ze stran se k prodeji či výši transakce nevyjádřila.

Budova Albatrosu byla postavena ve druhé polovině 60. let minulého století podle návrhu architektů Stanislava France, Luďka Hanfa a Jana Nováčka. První větší renovaci zažila v 90. letech. Poté v budově sídlila Česká spořitelna, která ji prodala Skalovi v roce 2008.

Zdroj: ČTK
Další zprávy