Pastor s tetováním 666 tvrdí, že je Bůh

Red Zah, CNN
21. 2. 2007 0:00
Miami - Pro své následovníky je zakladatel vlastní církve Jose Luis de Jesus Miranda Bohem. Kritici varují: Je to fanatik!
Foto: Creciendoengracia

"Duch, který je ve mně, je stejným duchem, který byl v Ježíši Nazaretském," tvrdí o sobě sám Miranda.

Rodák z Portorika, který si odseděl několik let ve vězení za menší zločiny a netají se tím, že byl závislý na heroinu, založil svoji církev před dvaceti lety v Miami.

Jeho příznivcům je vštěpováno, že nemohou udělat v božích očích nic zlého, protože ten je má rád takové, jací jsou.

Chudoba není pro nás

Na rozdíl od jiných sekt či církví, které za poslední roky ve Spojených státech vznikly, jsou Mirandovi příznivci atypickou náboženskou skupinou.

Opovrhují chudobou a sám "pan božský" se vozí ve vozech značek BMW nebo Lexus a na rukou nosí drahé Rolexy posázené diamanty. Poděkovat za ně může především štědrým následovníkům.

  • Oficiální stránky církve Creciendo en Gracia NAJDETE ZDE

A aby toho nebylo málo, na paži mu září vytetované tři šestky, symbol Satana - Antikrista. "Antikrist není zlý, je následníkem Ježíše na Zemi, nejlepší osoba na světě," dodává Miranda.

Kritici varují: Je to fanatik

Experti i křesťanští vůdci se budoucího vývoje v "církvi" bojí.

| Foto: Aktuálně.cz

"Je v hlavách svých následovníků," tvrdí profesor Daniel Alvarez, náboženský expert na floridské univerzitě. "De Jesus mluví s takovým přesvědčením jako kdysi David Koresh nebo Jim Jones."

Alvarezem zmiňovaní náboženští fanatici zemřeli spolu se svými příznivci. David Koresh v roce 1993 v texaském městečku Waco, když jeho farmu obléhanou agenty FBI pohltily plameny, Jim Jones už v roce 1978 v jihoamerické Guyaně, kde zorganizoval masovou sebevraždu 900 lidí.

Mirandovi jeho lidé zatím věří jak to, že je Bohem, tak i to, že jejich církev bude jednou hybnou silou světového náboženství.

"Mluví o mně jako o Proroku. Trvalo to nějaký čas, než jsem zjistil, co po mě chtějí, na co již 200 let čekají," tvrdí Miranda s tím, že ke svému rozhodnutí založit církev dospěl až poté, co ho navštívili andělé.

 

Právě se děje

Další zprávy