Pašerák migrantů ujížděl před policií. Naboural do uzávěry a těžce se zranil

ČTK ČTK
Aktualizováno 4. 6. 2019 22:56
Srbský řidič, který v dodávce pašoval 33 migrantů, naboural v noci na úterý do policejní uzávěry na dálnici poblíž chorvatské metropole Záhřebu. Utrpěl přitom těžká zranění, informoval deník Slobodna Dalmacija. Pasažéři vyvázli bez zranění.
Chorvatská policie, ilustrační foto.
Chorvatská policie, ilustrační foto. | Foto: iStock

Chorvatští policisté stíhali dodávku Citroën Jumper asi 20 minut, protože řidič odmítl jejich výzvu ke kontrole. Auto zastavil až náraz do zátarasu z policejních vozů, vytvořený na jedné z mýtnic dálnice A1 vedoucí od jaderského pobřeží do Záhřebu.

Srbského řidiče museli být po nehodě z kabiny vystříhat záchranáři, s těžkými poraněními byl převezen do nemocnice, kde byl zatčen pro podezření z pašování lidí. Jeho pasažéři přežili nehodu nezraněni.

Dálnice A1 vede oblastmi podél hranice s Bosnou a Hercegovinou, přes níž zhruba od začátku roku 2018 prochází takzvaná nová balkánská migrační trasa. Ta přes chorvatské území vede dál do Slovinska a dalších zemí Evropské unie. Tato cesta nahradila hojně využívanou trasu z doby vrcholu migrační krize v letech 2015 a 2016, která vedla z Řecka přes Severní Makedonii, Srbsko a Maďarsko.

Evropská agentura pro pohraniční a pobřežní stráž (Frontex) uvádí, že touto trasou loni prošlo skoro 6000 lidí, většinou z Afghánistánu, Pákistánu a z Íránu. Chorvatská policie už letos zadržela 344 migrantů.

 

Právě se děje

Další zprávy